Marzec w Dworze Artusa będzie obfitował w wiele koncertów. Będziemy mogli usłyszeć piosenki z czasów przedwojennych, utwory klasyczne, nowe, świeże zespoły, a także muzykę alternatywną. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Saxmania 2020

Saxmania to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz toruńskich imprez. W pierwszej części koncertu tradycyjnie wystąpią uczniowie Dariusza Zaleśnego. Ideą przewodnią tych wystąpień to chęć prezentacji szeroko pojętej muzyki saksofonowej. Druga część to koncert Latin Jazz – Od Bossa novy do Samby, w którym usłyszymy między innymi najsłynniejsze tematy twórcy brazylijskiego stylu bossa novy Antonio Carlosa Jobima. Wszystkie kompozycje zaprezentowane będą w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na ten koncert.

Kiedy? 1 marca, godz. 18:00.

Bilety: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Dominic Miller Band

Z okazji Dnia Kobiet na deskach Dworu Artusa wystąpi Dominic Miller – wirtuoz gitary i kompozytor genialnego Shape of My Heart. Jest doskonale znany jako prawa ręka Stinga – pracują nieprzerwanie i z sukcesami od prawie 30 lat. Wydał siedem autorskich albumów, a w Toruniu zaprezentuje głównie materiał z ostatniego krążka „Absinthe”, ale także utwory, które powstawały w ciągu trwania całej kariery artysty.

Kiedy? 8 marca, godz. 19:00.

Bilety: 99-139 zł (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni to siostrzano-braterski duet, który choć stosunkowo młody, zdążył już zachwycić szeroką publiczność. W marcu ponownie rodzeństwo powróci do Torunia, aby pożegnać się z Niemożliwym albumem. Bilety na koncert rozeszły się jednak w oka mgnieniu!

Kiedy? 13 marca, godz. 20:00.

Bilety: Wyprzedane.

Anna Ciereszko/Andrzej Tulik/Klaudyna Tomczyk/Tomaszz Tracz/Emilia Zawisza/Piotr Łukaszczyk – Koncert Muzyki Przedwojennej

Koncert Muzyki Przedwojennej to premierowy projekt w wykonaniu grupy artystów Młodego Pokolenia. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć nieśmiertelne przeboje, a wśród nich znane polskiej piosenki, utwory filmowe i operetkowe czasów międzywojennych. Zabrzmią między innymi: Miłość Ci wszystko wybaczyUmówiłem się z nią na dziewiątąAda! To nie wypada!Powróćmy jak za dawnych lat czy Tango milonga. 

Kiedy? 14 marca, godz. 17:00 i 19.30.

Bilety: 60-90 zł (artus.torun.pl).

Grupa Operowa Sonori Ensemble

Po raz kolejny odbędzie się w Toruniu gala operowo-operetkowa w wykonaniu uzdolnionych artystów Grupy Operowej Sonori Ensemble. To niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W programie najsłynniejsze sceny z oper: CarmenOpowieści HoffmannaLakmeDon Giovanni i wiele innych!

Kiedy? 15 marca, godz. 18:00.

Bilety: 60 zł (artus.torun.pl).

Bisz / Radex

Bisz / Radex to projekt Radka „Radexa” Łukasiewicza – lidera zespołu Pustki i Jarka „Bisza” Jaruszewskiego – jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. Ich współpraca zaowocowała powstaniem, jeszcze ciepłego wręcz albumu – Duch oporu. Ich poprzedni wspólny album Wilczy humor, zdobył Nominację do Fryderyka, a także tytuł Najlepszej Płyty Roku według TVP Kultura.

Kiedy? 19 marca, godz. 20:00.

Bilety: 35 zł normalny, 30 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Jerzy Mamcarz i Robert Obcowski

Jerzy Mamcarz –  pieśniarz, poeta, gitarzysta, znakomity bard i interpretator, a także Robert Obcowski – pianista, kompozytor i producent muzyczny, zaprezentują nam w marcu piosenki głównie Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Wojciecha Młynarskiego, ale także Jaquesa Brela i Charlesa Aznavoura oraz swoje autorskie kompozycje. Koncert zbudowany będzie na grze nastrojów w oparciu o najświetniejsze przeboje piosenki literackiej!

Kiedy? 20 marca, godz. 19:00.

Bilety: 39 zł normalny, 30 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Tomasz Krzemiński

Podczas kolejnego koncertu w Artusie ponownie zostaniemy wprowadzeni w klimat przedwojennych piosenek, a dokładniej tych pochodzących z 20-lecia międzywojennego. Wykona je tym razem dla nas Tomasz Krzemiński – śpiewający kontrabasista, muzyk w Teatrze Ochoty, artysta którego bardzo często można spotkać grającego na ulicach polskich miast. Usłyszymy w jego wykonaniu i aranżacjach takie utwory jak: Pierwszy siwy włos, Przyjdzie dzień, czy Co bez miłości wart jest świat. Dodatkowo posłuchamy też utworów bliższych współczesności, lecz równie kultowych, chociażby Ballady o Tolku Bananie, czy słynnego songu Nim wstanie dzień napisanego do kręconego w Toruniu filmu Prawo i pięść. Artyście towarzyszył będzie pianista Miłosz Oleniecki.

Kiedy? 21 marca, godz. 18:00.

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Reinhold Friedl

CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Co roku od ponad dekady na festiwalu pojawiają się znakomici muzycy, performerzy, artyści dźwięku i obrazu z całego świata. Tym razem miasto Kopernika odwiedzi Reinhold Friedl – założyciel i kierownik zespołu Zeitkratzer. To artysta, który koncentruje się głównie na inside-piano.

Kiedy? 29 marca, godz. 16:00.

Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).

Gabriela Szendzielorz

W marcu pianistka Gabriela Szendzielorz wykona w Artusie Wariacje Goldbergowskie Johanna Sebastiana Bacha. To artystka, która jest absolwentką dwóch specjalności Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Co więcej, nagrywała dla radia i telewizji, wydała również kilka płyt CD. Jest także popularyzatorką muzyki współczesnej.

Kiedy? 31 marca, godz. 19:00.

Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy (artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl).