Marzec w Jordankach to miesiąc muzyki akustycznej, pełnej magii i liryczności. Niebywałym wydarzeniem będzie koncert Dawida Podsiadło, najpopularniejszego piosenkarza młodego pokolenia, jak również Taco Hemingwaya,  najpopularniejszego rapera w kraju. Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Artur Rojek

Artysta będzie promował w Toruniu swój najnowszy album Kundel. Skąd taka nazwa dla krążka? Jak sam twórca mówi: Dla mnie to synonim szlachetnej ludzkiej prostoty, ktoś pozornie nieciekawy i wewnętrznie niestandardowy. Kundle są wszędzie i wbrew pozorom, często wiedzą najwięcej. Sześć lat po premierze swojego solowego dzieła, Rojek wraca z nowym brzmieniem, nad którym współpracował wspólnie z wybitnymi osobistościami świata muzyki, między innymi z kompozytorem Bartoszem Dziedzicem.

Kiedy? 4 marca, godz. 19:00.

Bilety: Od 99 zł (ebilety.pl).

Mikromusic

To zupełnie nowa – akustyczna odsłona zespołu, przepełniona niestandardowymi instrumentami, pochodzącymi m.in. z targu staroci bądź robionymi własnoręcznie. Zespół znany jest z brzmienia art popu lub avant popu, gdzie dostrzeżemy inspirację słowiańskim folkiem, jak również muzyką elektroniczną i rockową.

Kiedy? 2 marca, godz. 19:00.

Bilety: 50-99 zł (adria-art.pl).

Petros Klampanis i Shai Maestro

Petros Klampanis określany jest wirtuozem kontrabasu, zaś o Shai Maestro mówi się jako o geniuszu fortepianu. Wspólnie tworzą gwiazdorski, nowojorski duet światowej klasy, którego toruńska publiczność będzie miała sposobność posłuchać i wspólnie z artystami nakreślić granice muzyki klasycznej i jazzowej już niebawem.

Kiedy? 5 marca, godz. 19:00.

Bilety: 50 zł (jordanki.torun.pl).

Kult Akustik

Zagrają w jedenastu miastach trzynaście koncertów, pokazując zupełnie unikalne oblicze zespołu. Corocznie tego typu koncert cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To absolutnie wyjątkowa podróż w krainę niezapomnianych evergreenów zespołu.

Kiedy? 6 marca, godz. 19:00.

Bilety: 110-130 zł (ticketclub.pl).

Jose Torres i Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Chwila relaksu dla każdej kobiety, o którą w Dzień Kobiet zadba Torres, który hawajskie, energiczne rytmy, ma we krwi. Towarzyszyć mu będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna z rozbudowanym instrumentarium. To dobry pomysł na poprawę nastroju i celebracje dnia kobiecości.

Kiedy? 8 marca, godz. 17:00.

Bilety: 50-60 zł (biletytos.pl).

Alosza Awdiejew

To już ponad 45 lat muzycznego istnienia artysty. Recital Alosza Awdiejewa to połączenie muzyki z kabaretem. W repertuarze znajdziemy m.in. ballady Wysockiego czy piosenki z Oddesy.

Kiedy? 7 marca, godz. 18:00.

Bilety: 79-119 zł (kupbilecik.pl).

Pectus

Zespół powstał w 2005 roku i zasłynął dzięki takim utworom jak „Barcelona” czy „Dla Ciebie”. Na swoim koncie artyści mają już 5 albumów, a w 2019 roku światło dzienne ujrzał ich nowy krążek, na którym odnaleźć możemy znane utwory w nowych aranżacjach.

Kiedy? 10 marca, godz. 19:00.

Bilety: 70-100 zł (bilety24.pl).

Maryla Rodowicz

Akustyczne wydanie jednej z najważniejszych artystek polskiej sceny muzycznej. Usłyszymy znane, mniej lub bardziej, utwory piosenkarki i przeżyjemy jeszcze raz te wszystkie emocje, które są przypisane dla każdego utworu.

Kiedy? 12 marca, godz. 19:00. Koncert przeniesiony na 10 grudnia 2020 roku!

Bilety: 110-150 zł (bilety24.pl).

Lao Che

Koncert pożegnalny zespołu, który kończy 20-letnią muzyczną podróż. Będzie wzruszająco, będzie wzniośle i będzie świeżo – usłyszymy hity zespołu w nowych odsłonach.

Kiedy? 19 marca, godz. 20:00.

Bilety: Wyprzedane. 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Wiosenna, lekka propozycja od zespołu, pełna wiosennych utworów oraz szerokiego spectrum instrumentów, czyli mieszanka iście odwilżowego klimatu.

Kiedy? 20 marca, godz. 19:00.

Bilety: 30-40 zł (biletytos.pl).

Adigezalzad i TOS – Rachmaninow

To będzie wyjątkowy, pełen emocji i wzruszeń fortepianowy koncert, podczas którego usłyszymy utwory Sergieja Rachmaninowa w wykonaniu Murada Adigezalzada oraz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Nie można przegapić tej orientalnej podróży muzycznej.

Kiedy? 27 marca, godz. 19:00.

Bilety: 30-40 zł (biletytos.pl).

Taco Hemingway

O tym twórcy pisze się, że taki raper był w naszym kraju potrzebny. Zachwycają się nim młodzi, starsi również nie stronią – to bardzo literacki, życiowy repertuar, który Filip Szcześniak (bo tak się naprawdę nazywa) upiększa swoim głosem. Trasa promuje krążek Pocztówka z WWA.

Kiedy? 29 marca, godz. 17:00.

Bilety: Wyprzedane.

Dawid Podsiadło

Nie trzeba przedstawiać, opisywać początków kariery, przytaczać dziejowych utworów artysty, bo tego pana każdy zna. Trasa koncertowa „Leśna muzyka” zamierzona została w konwencji akustycznej, gdzie usłyszmy nowe aranżacje piosenek Dawida. Na trasie, artysta będzie propagował zachowania proekologiczne i namawiał fanów do większej świadomości w odniesieniu do naszej planety.

Kiedy? 30, 31 marca, godz. 19:00.

Bilety: Wyprzedane.