W marcu, w klubie NRD będzie rozbrzmiewać głównie muzyka alternatywna i elektroniczna. Nie zabraknie również imprezy pod znakiem rocka i heavy metalu zorganizowanej, aby pomóc czworonogom zamieszkującym schronisko.

Coals

Jeden z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych tworzy Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus określił ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”.

Kiedy? 5 marca, godz. 20:00

Bilety: do 4 marca – 40 zł (biletomat.pl), po 4 marca – 45 zł (biletomat.pl)

Hau – Muzyka Pomaga

To już VIII edycja inicjatywy, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom zamieszkującym schronisko w Toruniu. Imprezę poprowadzi duet w postaci Grystala (Kuba Grajkowski) i Camela (Camello Antony).

Kiedy? 7 marca, godz. 21:00

Bilety: 10 zł (w dniu imprezy)

Wejście na imprezę jest również możliwe poprzez przyniesienie dowolnej ilości „podarunków” dla zwierząt (np.: karma, miski, koce).

Besides

Przedstawiciele post-rocka powracają z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. Inspiracją ich najnowszego albumu są historie więźniów Auschwitz. Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.

Kiedy? 19 marca, godz. 20:00

Bilety: przedsprzedaż – 30 zł (goingapp.pl), dzień koncertu – 40 zł

CyberPunch

Futurystyczna przyszłość mieni się barwami ciemności, mroku oraz jest pełna chaosu. Jedynym światełkiem nadziei jest oświetlona neonowym blaskiem ulica Browarna, która już z odległości zaprasza wyjątkowym uderzeniem cyberpunch’a.  „CyberPunch” to wydarzenie skupiające się wokół muzyki retro, organizowane przez toruńską agencję Piranha Music.  Tego wyjątkowego wieczora wystąpią dla Was:

  • FAVORIT89 – zespół, który rozpoczął swoja karierę w 2016 roku, skupiając się na bardziej surowych brzmieniach muzyki retro, okraszonych metalowym brzmieniem. W 2017 roku wydali swój debiutancki album zatytułowany „The Beginning”.
  • Cassetter  –  jest to młody zespól, który swoją przygodę z muzyką retro rozpoczął w 2018 roku. Już w kolejnym roku wydali swój debiutancki album „The Fugitive”, który został uznany za jeden z lepszych tego gatunku. Głównie prezentuje muzykę mocną, która łączy melodyjność z basem oraz perkusją.
  • Stealth synth  – w 2016 roku ukazał się ich debiutancki album „Video”. Zespół na scenie prezentuje swoje oddanie do syntetycznych brzmień synthwave, łącząc je z klubowym klimatem i energią. Największą inspiracja zespołu jest francuski duet „Justice”.
  • Casper Seyna  – producent muzyczny, który swoją karierę rozpoczął w 2010 roku. Jego pierwszy album „Dreams of the Future” ukazał się w 2015 roku. Tworzy muzykę, której celem jest łączenie zarówno gatunków muzycznych, jak i epoki w brzmienie, które jest unikatowe i jednocześnie futurystyczne.

Kiedy? 27 marca godz. 19:00

Bilety: brak informacji

Rosalie.

Piosenkarka ma na swoim koncie dwa wydawnictwa – Enuff EP i album Flashback, a także wspólne nagrania m.in. z Taco Hemingwayem, Mesem czy Otsochodzi. W pierwszym kwartale 2020 roku ukaże się jej nowa płyta.

Kiedy? 29 marca, godz. 20:00

Bilety: 45 zł (biletomat.pl)