Prawdziwa jesień, niekoniecznie złota, już do nas przyszła. Jeśli nie jesteście fanami tej pory roku, bądź jeśli jesteście studentami, którym październik kojarzy się głównie z końcem wakacji, warto znaleźć sposób, aby umilić sobie ten często ponury czas. Jednym z takich sposobów może być spędzenie miłego wieczoru na koncercie w Dworze Artusa! W październiku wybór koncertów jest niezwykle różnorodny – każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani melancholijnej muzyki, jak i szybszych, gorętszych rytmów!

Tango Live Show – koncert

W październiku w Dworze Artusa odbędzie się ciekawe widowisko, jakim będzie Tango Live Show, czyli niesamowity koncert taneczny, który wprowadzi nas w klimat rodem z Argentyny. Będziemy mogli udać się w podróż do gorącego Buenos Aires, słuchając najsłynniejszych tang od Gardela po Piazzollę w wykonaniu wyjątkowych artystów. W czasie koncertu zobaczymy pokazy zawodowych tancerzy, a koncert poprowadzi znawca historii tanga i założyciel Teatru Tanga – Michał Kaczmarek z Poznania.

Kiedy i za ile? 6 października, godz. 18.00; bilety w cenie 50 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Marcin Kydryński prezentuje: Nancy Vieira

Niebawem odbędzie się kolejny koncert z serii Marcin Kydryński prezentuje. Tym razem Toruń odwiedzi Nancy Vieira, posiadaczka wyjątkowego i charakterystycznego głosu. Uważana jest za jedną z najlepszych wokalistek Wysp Zielonego Przylądka! Traktowana jest też jako najbardziej stylowa kontynuatorka sztuki Cesarii Evory. Nancy występuje często z zespołem tej legendarnej artystki.

Kiedy i za ile? 9 października, godz. 20.00; bilety w cenie 100-130 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Wojtek Mazolewski Quintet – Komeda

W październiku do Dworu Artusa powróci Wojtek Mazolewski Quintet z programem poświęconym legendzie polskiego jazzu, mianowicie Krzysztofowi Komedzie. Jego muzyka od lat inspiruje całe pokolenia muzyków, w związku z czym Mazolewski razem z resztą kwintetu również zagłębili się w tę twórczość. Jednym z impulsów do tego był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie. W Dworze Artusa zabrzmią jednak nie tylko kompozycje Komedy – będzie też kilka niespodzianek, które sprezentują publiczności muzycy.

Kiedy i za ile? 15 października, godz. 19.00; bilet normalny 70 zł, ulgowy 60 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz artus.torun.pl.

Aleksander Dębicz – Bach Invention

Z niezwykłym projektem inspirowanym twórczością Jana Sebastiana Bacha wróci do Artusa Aleksander Dębicz, czyli jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów i kompozytorów. Jego twórczość charakteryzuje improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. Ma na swoim koncie kilka albumów z czego jeden, ten ostatni, zaprezentuje w październiku torunianom, pokazując zupełnie nowe oblicze Bacha.

Kiedy i za ile? 18 października, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł do nabycia na goingapp.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz artus.torun.pl.

Mitch&Mitch – koncert

Tajemniczy big band odwiedzi już niedługo Toruń w ramach Artus Festivalu, aby zaintrygować jego mieszkańców swoją nietuzinkową twórczością. Mowa o zespole Mitch&Mitch, czyli formacji, za którą stoją dobrze znani i cenieni muzycy. Są tajemniczy, z zasady nie udzielają wywiadów, a każdy z artystów kryje się pod pseudonimem, który zawiera imię… Mitch! Na rodzimej scenie są już jednak od 17 lat i z każdym kolejnym projektem zadziwiają publiczność coraz bardziej. Mają na swoim koncie nagrany album ze Zbigniewem Wodeckim, a do Torunia przyjadą z nowo wydaną EPką, która jest wyrazem ich uwielbienia do gatunku muzycznego jakim jest library music.

Kiedy i za ile? 23 października, godz. 19.00; bilet normalny 45 zł, ulgowy 35 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz artus.torun.pl.

Operetkowa petarda przebojów – koncert

Jeśli jesteście fanami muzyki operowej, Dwór Artusa przygotował coś specjalnie dla Was! Dzięki wspaniałym artystom przeniesiecie się do cudownego i wyjątkowego świata operetki i musicalu i usłyszycie najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca – Johanna Straussa, jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Zabrzmią też duety wszech czasów, między innymi te musicalowe, a także piosenki z repertuaru Jana Kiepury. To wszystko za sprawą porywających solistów: Joanny Wojtaszewskiej oraz Kamila Rocha Karolczuka!

Kiedy i za ile? 24 października, godz. 18.30; bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Sóley – koncert solo

Kolejną gwiazdą, która zagości w ramach Artus Festivalu, będzie Sóley. Ta wrażliwa i charyzmatyczna artystka pochodzi z Islandii i ma wiele fanów. Świadczyć o tym może fakt, że jej płytowy debiut We Sink okazał się bestsellerem w całej Europie, a jej największy przebój Pretty Face ma w serwisie youtube już ponad 20 milionów odsłuchań! W Dworze Artusa usłyszymy przekrojowy materiał ze wszystkich płyt artystki, a także premierowe kompozycje. Jeśli macie więc ochotę posłuchać subtelnych melodii, na które składają się nie tylko dźwięki pianina, ale też dziewczęcy głos wokalistki, to koncert dla Was!

Warto wspomnieć, że w ramach Artus Festivalu pod koniec października wystąpi również królowa muzyki fado, czyli Mariza. Bilety na ten koncert są już jednak wyprzedane.

Kiedy i za ile? 25 października, godz. 20.00; bilety w cenie 59 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz artus.torun.pl.