Październik to miesiąc, w którym miasto się zaludnia. Wracają studenci, a co za tym idzie, zwiększa się również częstotliwość wielu wydarzeń i koncertów. W Dwóch Światach w tym miesięcu czeka nas kilka interesujących i klimatycznych wieczorów.

Jeremiah Kane, Roborg [CZ], Zombie Commando

Tego wieczoru nie zabraknie wrażeń i dźwięków z lat 80-tych. Usłyszymy niezwykłych artystów: Jeremiah Kane i
Vincent Kanev, którzy należą do wytwórni Independent. Roman Timashev – Roborg to artysta mieszkający w Czechach, którego muzyka jest połączeniem: cyberpunku, synthwave i Darkwave. Natomiast Zombie Commando jest polskim producentem muzyki retro.

Kiedy i za ile? 11 października, godz. 20.00; bilety w cenie – informacja wkrótce.

Żywiołak z albumem „Wendzki sznyt”

Koncert promuje najnowszy album grupy Żywiołak zatytułowany „Wendzki sznyt”. Do zespołu należą: Robert Jaworski – lira korbowa, fidel renesansowa; Patrycja Wojkowska – perkusja; Kamil Strzyżewski – lutnia romantyczna, bas akustyczny, Wiktoria Kwiatkowska – wokal, przeszkadzajki; Zuza Ciszewska – wokal. Na scenie występują już od 2005 roku. Tworzą muzykę w stylu folk, w 2006 roku otrzymali Grand Prix na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Nie spoczywają na laurach i cały czas pracują nad swoją twórczością.

Kiedy i za ile? 12 października, godz. 20.00; bilety w cenie 25-35 zł.

Folk Metal Night

Pierwsza edycja  Folk Metal Night na której wystąpią: Runika, Morhana i Derwana. Pierwszy z nich gra: symphonic power folk metal. Do zespołu należy: Adrianna Aminae Janusz – wokal, teksty, muzyka; Piotr Rax Raksimowicz – bas, muzyka; Janek Stemplewski – gitara; Rafał Pękalski – gitara; Jacek Bocian Telejko – perkusja. Grają inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie, wzbogacone damskim wokalem. Drugi z zespołów łączy ciężkie oraz melodyczne brzmienie w harmonijną całość. Ekipa pochodzi z Warszawy, współpracują z wytwórnią Art of the Night Productions. Derwana to z kolei słowiański rock, który tworzy: Magda Przychodzka – wokal, flet, skrzypce; Grzegorz Kicmal- gitara; Michał Woźniak – bas; Piotr Konarski (Tonic)- perkusja.

Kiedy i za ile? 18 października, godz. 20.00; bilety w cenie- informacja wkrótce.

Fertile Hump + shishi [LT]

FERTILE HUMP to trzyosobowy zespół pochodzący z Warszawy. Grają: rock&roll, blues oraz punk. Swoją muzykę tworzą w kuchni. Tak już jest, gdy za interesujący projekt zabierają się bliscy znajomi, którzy uwielbiają swoje towarzystwo. SHISHI pochodzi z Litwy, grają: garage, surf, rap, rock&roll, lo-fi. Zespół tworzy damskie trio, które już nie jedną sceną zawojowało. Prawdziwe szaleństwo na scenie, które najlepiej zobaczyć i usłyszeć.

Kiedy i za ile? 19 października, godz. 20.00; bilety w cenie – informacja wkrótce.

Bonson x Soulpete – BonSoul

Koncert w ramach trasy promującej nowy album tego duetu. Usłyszymy jednak nie tylko nowości, ale również nie zabraknie najlepszych tracków z solowej dyskografii artystów.

 Kiedy i za ile? 19 października, godz. 20.00; bilety w cenie 30-150 zł.