Choć Dwór Artusa w sierpniu ma małe wakacje od koncertów, ponieważ nie odbędzie się ich wtedy zbyt wiele, to jak zwykle pomimo tego zadbano o ich jakość! Warto wspomnieć, że punktem głównym sierpniowego, koncertowego rozkładu jazdy, będzie tam koncert Renaty Przemyk w ramach Festiwalu pod Gwiazdami. 

ba-ROCKOWO – Infinito Quartet ft. Daniel Pradella

W sierpniu na deskach Dworu Artusa ponownie stanie znany i lubiany w Toruniu Infinito Quartet. Artystki, które tworzą kwartet, zagrają w najbliższym miesiącu dwukrotnie, a na scenie ponownie towarzyszył im będzie bydgoski pianista i aranżer Daniel Pradella. Infinito Quartet, w którego skład wchodzą: Paulina Burczyńska, Kinga Politowska, Zuzanna Wiśniewska i Klaudia Marzec, razem z pianistą zaprezentują torunianom swój nowy, wybuchowy program. Usłyszymy wobec tego utwory rozrywkowe zagrane w klasyczny sposób. Obok doskonale znanych z list przebojów hitów takich twórców jak Lady Gaga, Kayah, Organek, zabrzmią również piosenki znane starszemu pokoleniu (Piejo kury piejoStairway to HeavenTo ostatnia niedziela). Artyści zagrają też kilka nowych aranżacji utworów klasycznych, które z pewnością zaskoczą słuchaczy.

Kiedy i za ile? 1 i 4 sierpnia, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł do nabycia na kupbilecik.pl i artus.torun.pl. 

Festiwal Pod Gwiazdami – Renata Przemyk – Ya Hozna & The Best Of

W ramach Festiwalu pod Gwiazdami Toruń odwiedzi kultowa artystka – Renata Przemyk. Wokalistka powraca na scenę z twórczością kultowego projektu Ya Hozna, podsumowując tym samym 30-lecie swojej działalności artystycznej. W Toruniu zagości z repertuarem swojej debiutanckiej płyty, lecz nie tylko! Publiczność będzie miała okazję zetknąć się wobec tego z fenomenalnym połączeniem poetyckiej wrażliwości z punkową energią.

Kiedy i za ile? 2 sierpnia, godz. 21.00; bilet normalny 65 zł, ulgowy 55 zł do nabycia na artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl i ebilet.pl, Bez względu na pogodę koncert odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego (Wały Gen. Sikorskiego 19) – wejście od ul. Uniwersyteckiej.