Nowy rok wcale nie musi być nudny! Przekonają się o tym Ci wszyscy, którzy już w styczniu wybiorą się do klubu Dwa Światy. Przygotowano tam dwa ciekawe wydarzenia, na które z pewnością warto się wybrać.

Female Metal Voices Festival vol 4

Jest to festiwal, którego celem jest przedstawienie różnych stylów metalu współgrającgo z kobietami na scenie. Został zapoczątkowany cztery lata temu. W tym roku wystąpią: Łysa Góra, AHEAD i Runika. Pierwszy z zespołów to balansowanie między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. W chwili obecnej zajmują się dwoma projektami: Łysa Góra – projekt heavy folkowy oraz Łysa Góra Akustycznie – projekt o delikatniejszym, akustycznym brzmieniu. AHEAD został założony w 2015 roku. Ich muzyka to rock i metal, który wzbogaca kobieca siła. Ostatni z zespołów powstał rok wcześniej. Muzycy grają symphonic power folk metal.

Kiedy: 24 stycznia, godz. 19:30.

Bilety: 20-30 zł (w dniu koncertu).

The Cuffs + Poison Heart, Lazy Jack and the Spinning Jenny

The Cuffs to zespół, który powstał w styczniu 2005 roku w Morągu. Ich pierwsza płyta została wydana dopiero w 2006 r. Roczna praca zaowocowała wydaniem drugiego książka zatytułowanego „Songs for Demolition”. W międzyczasie artyści nie próżnowali i wydawali różne składanki. Ich trzecia płyta dojrzewała, aż do 2011 roku. Zespół po pięcioletniej przerwie i liftingu składu wrócił na scenę z ogromną dawką energii i własnej twórczości. Z kolei Poison Heart pochodzą z Warszawy. Grają punk’n’roll w składzie: Jacek Barton – wokal, Paweł Kozicki – gitara, Grzegorz Białowarczuk – gitara, Jacek Bartnik – bas, Michał Wróblewski – perkusja. Natomiast ostatni z zespołów powstał trzy lata temu w Poznaniu i grają: spazm rock / Punk’n roll. Wspiera ich wytwórnia Antena Krzyku.

Kiedy: 25 stycznia, godz. 20:00.

Bilety: 20 zł (w dniu koncertu).