Ci, którzy wciąż czują głód speedwaya, w nadchodzący weekend znajdą coś dla siebie. W sobotę, 10 października o godzinie 14:00, na toruńskim mini torze odbędzie się IV runda Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu 80-125cc. W stawce nie zabraknie Stali Toruń.

Następcy Szczakiela, Golloba i Zmarzlika będą się ścigać w Toruniu

Sobotnia IV runda Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu będzie tak naprawdę trzecią organizowaną w tym roku. Pierwsza odbędzie się w niedzielę 11 października w Częstochowie. Po dwóch rozegranych rundach na prowadzeniu znajdują się ex quo Rybki Rybnik i UKS Speedway Rędziny mające po 11 punktów.

Toruńska Stal zebrała do tej pory 4 oczka i zajmuje 5. miejsce. Tym razem torunianie będą mieć atut toru, ponadto dodatkową motywacją będzie zakończenie przygody z mini żużlem przez II Indywidualnego Wicemistrza Polski w mini żużlu w klasie 80-125 cc – Mikołaja Duchińskiego. Młody torunian przechodzi już do wyższej kategorii – 250 cc.

Co i jak?

Młodzi żużlowcy ścigają się na motorach o pojemności od 80 do 125 centymetrów sześciennych. W dorosłym speedwayu zawodnicy rywalizują na motocyklach, których pojemność wynosi 500 centymetrów sześciennych. Zawody odbędą się na toruńskim mini torze znajdującym się na ulicy Bielańskiej 66, za Motoparkiem, a w sąsiedztwie lotniska i toru motocrossowego. Początek o godzinie 14:00.