Od 31 października nastąpiły zmiany w sprawowaniu pieczy nad kontrolą biletów w Toruniu. Obowiązek ten przejął teraz WGK toruńskiego magistratu. Do tej pory zajmowali się tym pracownicy konsorcjum na czele z prywatną firmą Serinus z Radomia.

Kontrola biletów przejęta przez WGK w Toruniu

Umowa z urzędem miasta radomskiej firmy obowiązywała do połowy 2021 roku. Okazuje się jednak, że kontrahent już od dawna nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, aż przysłał wypowiedzenie umowy. Wydział Gospodarki Komunalnej w Toruniu zdecydował, ze zamiast szukać nowej firmy, która przejęłaby pieczę nad kontrolą biletów w toruńskim MZK, samodzielnie się tego podejmie. Zatrudniono jednak dotychczasowych pracowników z Serinusa na umowę-zlecenie, którzy są już przeszkoleni i odpowiednio przygotowani do pracy. Dla samych pasażerów zmiana jest niewielka – polega jedynie na zmianie plakietki kontrolerów.

Obecnie Biuro Kontroli Biletów mieści się przy ul. Legionów 220 (w budynku WGK), w pokoju nr. 1. Czynne jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 10:00-15:30 oraz wtorki w godz. 10:00-18:00. Można się z nim również skontaktować telefonicznie (56 611 83 39) lub poprzez e-mail (kontrolabiletow@um.torun.pl).

Źródło: torun.wyborcza.pl