6 listopada Od Nowa spłynie krwią! Ale bez obaw – to nie zapowiedź jatki, ani nawet pokazu horroru w „Niebieskim Kocyku”. Tego dnia studenci będą mogli podzielić się z innymi najcenniejszym lekiem.

Okazją ku temu jest kolejna, 23. już edycja Wampiriady – największej kampanii promującej krwiodawstwo wśród studentów. Jej organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

– Akcja z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dlaczego? Bo jest to szansa, aby podzielić się z innymi tym, co najcenniejsze. Krwią, która w wielu przypadkach jest niezastąpionym lekiem ratującym ludzkie życie – zachęca do udziału w akcji Koordynator NZS UMK, Piotr Czajkowski.

Krew będzie można oddać 6 listopada w godzinach 9.00-16.00 w SKPT Od Nowa (ul. Gagarina 37a). Dla niezdecydowanych na udział w akcji ostatecznym argumentem za powinna być obietnica organizatorów, iż na każdego uczestnika akcji będą czekać „energetyczne paczki” złożone z czekolad.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/317125951760349/?fref=ts