Toruń stał się tłem dla kryminalnych zagadek. Akcja dwóch, znanych pozycji książkowych, o których głośno, rozgrywa się właśnie tutaj. „Porzuć swój strach”, a może „Powtórki”? Robert Małecki, a może Marcel Woźniak? Już w przyszłym tygodniu konfrontacja tej dwójki autorów.

Zainteresowanie gatunkiem, jakim jest kryminał, to nie jedyne co ich łączy. Nie jest to też Toruń, który staje się przestrzenią ich powieści, na której łamach dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Jest to jednak zazębienie się historii obu książek. Robert Małecki w utworze „Porzuć swój strach” wykreował Marka Benera, który jest głównym bohaterem powieści. Kwestia jego postaci zostanie poruszona na kartkach utworów Marcela Woźniaka, „Powtórki”oraz „Mgnienia”. To w nich Leon Brodzki próbuje rozwikłać zagadki przeszłości.

Robert Małecki to politolog, filozof, dziennikarz oraz autor. Interesuje się przede  wszystkim thrillerami oraz kryminałami. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów, które dotyczyły opowiadań kryminalnych. Jego artystycznym debiutem była powieść „Najgorsze dopiero nadejdzie”, której kontynuacja „Porzuć swój strach” jest już do nabycia. To druga część toruńskiej, kryminalnej trylogii.

Marcel Woźniak. Scenarzysta, dziennikarz i miłośnik kina. Doktorat literaturoznawstwa na naszej toruńskiej uczelni. Co więcej, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Kryminalna „Powtórka” to jego debiut, którego kontynuacja pod postacią „Mgnienie” już dostępna na półkach księgarni.

Co zdradzą nam autorzy? Powiedzą coś więcej na temat tego, co wydarzy się w ich kolejnych powieściach? Jakie zagadki będą niosły dalsze zdarzenia i bohaterowie? O tym przekonamy się na spotkaniu!

Spotkanie z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem

Kiedy? 15 listopada, godzina 19:00 – 20:30

Gdzie? Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

Bilety: wstęp wolny