Niebawem, bo już jutro Torunian i Torunianki czeka nie lada widowisko, wielu znanych muzyków wystąpi na scenie ulokowanej na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu (Jordanki), wśród nich między innymi Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, czy Tomasz Organek. Koncert zatytułowany „Pod Wspólnym Niebem” powraca po rocznej przerwie, z dedykacją dla służby zdrowia.

„Pod Wspólnym Niebem” jak zapewniają organizatorzy to inicjatywa ponad podziałami, która swoją szeroką gamą muzycznych gatunków, ma przede wszystkim łączyć a nie dzielić.

Artyści wykonają piosenki, które łączą wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, przekonań i szerokości geograficznej. 

Możemy przeczytać w wydarzeniu w serwisie Facebook

Ponadto podniebny koncert towarzyszyć ma 64 Edycji Pucharu Gordona Bennetta – liczących niemal 115 lat międzynarodowych zawodów balonów wolnych.

Dofinansowany z Funduszy Europejskich koncert, w głównej mierze dedykowany jest służbie zdrowa, która w pocie czoła staje naprzeciw kolejnym falom COVID-19 (miejmy nadzieję, że już ostatnim).

Oficjalny post wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem – bez cienia wątpliwości zainteresowanie jest nie małe i nie ma się co dziwić, wystarczy choćby zerknąć na kartkę kalendarza, czy koncertowy repertuar. Tegoroczny koncert, którego gospodarzem będzie Maciej Orłoś, to już 5 edycja jednego z największych przedsięwzięć województwa Kujawsko-Pomorskiego.