Zakup laptopa wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli chcemy zainwestować w urządzenie, które posłuży nam przez długi czas, częściej decydujemy się na produkty z wyższej półki, których wartość sięga nawet kilku tysięcy. Interesującą alternatywą mogą okazać się laptopy poleasingowe. Co warto o nich wiedzieć?

Laptop poleasingowy a nowy – różnice

Laptopy poleasingowe zazwyczaj pochodzą z firm i korporacji, w których zakup dużej ilości sprzętu jednorazowo jest niekorzystny. Osoby pracujące korzystają ze sprzętu na czas umowy, a po jej opłaceniu najczęściej laptopy trafiają do leasingodawcy. Używany sprzęt przeznaczany jest na sprzedaż dla osób prywatnych.

Laptopy poleasingowe są używane, jednak ze względu na ich zastosowanie w biurach zazwyczaj nie posiadają żadnych zniszczeń, uszkodzeń wpływających na estetykę. Każdy oferowany w sprzedaży laptop działa płynnie i umożliwia swobodne użytkowanie. W porównaniu z nowymi sprzętami trudno doszukać się większych różnic. Laptopy poleasingowe gotowe do kupna znajdziesz na https://rnew.pl.

Zalety laptopów poleasingowych

Laptopy poleasingowe wyróżniają się znacznie niższą ceną. Niekiedy są one tańsze od nowych produktów nawet o połowę. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w większych firmach i korporacjach parametry laptopów są przystosowane do znacznie bardziej intensywnej pracy. Laptopy poleasingowe mają większą pamięć i najwyższej jakości dyski i procesory. Już poniżej 1000 zł możemy zakupić notebooka z procesorem Core i5 pierwszej generacji.

Ponadto decydując się na zakup sprzętu poleasingowego, otrzymujemy urządzenie gotowe do użycia, z zainstalowanym oprogramowaniem. Wybór produktów jest bardzo szeroki. Bez trudności możemy znaleźć liczne oferty kierowane zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Wśród najczęściej proponowanych sprzętów znajdziemy laptopy Dell, Lenovo bądź HP. Marki te zapewniają wysoką jakość wykonania urządzeń i ich odporność na intensywną eksploatację, dlatego możemy być pewni, że nawet laptop wcześniej używany posłuży nam przez długi czas.

Laptopy poleasingowe – czy mają jakieś wady?

Mimo ogromnej ilości zalet kupowanie laptopów poleasingowych posiada również kilka wad. Jednym z najczęstszych problemów jest krótki czas pracy sprzętu bez ładowarki. Z tego względu kupując urządzenie z drugiej ręki, warto zapytać sprzedającego o ten aspekt. Warto jednak pamiętać, że baterię zawsze można wymienić w swoim zakresie na lepszą. Ponadto podczas wybierania notebooka lub laptopa o najniższej cenie, często będziemy musieli pogodzić się z ewentualnymi rysami na obudowie, zadrapaniami. Mimo że defekty te nie wpływają na sprawność urządzenia, dla osób ceniących estetykę mogą być one problematyczne.

Laptopy poleasingowy mogą z powodzeniem zastąpić nowe urządzenia proponowane w sklepach. Decydując się na takie rozwiązanie, oszczędzając pieniądze, zyskujemy produkt, który będzie w stanie sprawnie służyć nam przez wiele lat. Znane markowe urządzenia wysokiej jakości będą gotowe do użycia od razu po kupnie.

[Artykuł sponsorowany]