Jego muzyczna biografia i lista współpracowników może przyprawić o zawrót głowy. Legendarny amerykański skrzypek Steve Kindler, ojciec muzyki fusion wystąpi w toruńskim Domu Muz.

W wieku 18 lat grał z Johnem McLaughlinem w jednej z najsłynniejszych grup rockowych lat 70., Mahavishnu Orchestra – miał wkład między innymi w słynny album Visions of the Emerald Beyond z 1975 roku. Dwa lata później współpracował z wybitnym gitarzystą Jeffem Beckiem i czeskim pianistą Janem Hammerem, co zaowocowało między innymi albumem koncertowym Jeff Beck with the Jan Hammer Group Live. W latach 80. wspomagał w studiu japońskiego maga muzyki ambient, Kitaro. W CV ma także występy m.in. z Dymitrem Szostakowiczem, Catem Stevensem, Davem Brubeckiem i naszym Józefem Skrzekiem.

Kindler tworzy również własną twórczość, która przez krytyków klasyfikowana jest jako ambient i fusion. W kręgu jego zainteresowań jest również węgierska muzyka ludowa. Znakiem rozpoznawczym artysty są skonstruowane specjalnie dla niego, dziewięciostrunowe skrzypce, których skala sięga czterech oktaw.

Koncert i spotkanie z artystą odbędzie się 21 października w Domu Muz na ul. Podmurnej 1/3.