Już 7 maja w ramach konkursu Life On Stage scenę toruńskiego klubu Dwa Światy rozgrzeją Heroes Get Remembered, Plan oraz Killed By Car. 

„Zadecyduj kto zagra na LIFE FESTIWAL OŚWIĘCIM 2014 obok SOUNDGARDEN i ERICA CLAPTONA! Jeśli nie jesteś pewien na kogo głosować zabierz znajomych i przyjdź do nas na koncert!” – tak reklamują się organizatorzy konkursu i koncertów. Life on Stage to wielki konkurs połączony z trasą koncertową, w którym młodzi artyści mają szansę zaprezentować się przed szerszą publicznością, a jeden z nich zagra na Life Festival Oświęcim 2014,na tej samej scenie, co Eric Clapton i Soundgarden.

Głosować na ulubionych artystów możecie na stronie konkursu: http://lifeonstage.onet.pl/

W ramach Life On Stage na scenie klubu Dwa Światy zaprezentują się: Heroes Get Remembered, Plan oraz Killed By Car.

HEROES GET REMEMBERED to pochodzący z Józefowa I Warszawy skład, prezentujący stoner pop, czyli zupełnie nowe, unikatowe brzmienie w historii polskiej muzyki rockowej. Na swoim koncie zespół ma wiele sukcesów, takich jak nagroda Border Breaker przyznana na Festiwalu Jarocin 2010 czy udział w półfinałe pierwszej edycji telewizyjnego show Must Be The Music. Heroes Get Remembered wydali do tej pory jeden mini album oraz krążek długogrający „Lies”. Ich debiutancki album jest najlepszą odpowiedzią na wszystkie pytania dotyczące kondycji człowieka XXI wieku.  Utwór „Hopes And Fears” promujący płytę „Lies”  znalazł się w grudniu 2013 i w styczniu 2014 w czołówce najczęściej granych piosenek w radiowej Trójce.

PLAN to wyjątkowy twór polskiej sceny rockowo metalowej. Pochodzący z Warszawy zespół koncertuje od 2011 roku, a już w grudniu 2012 wydał debiutancką płytę. Zespół określa muzykę przez siebie graną jako Mrock’n’Roll i tłumaczy, że jest to energetyczna dawka Rock’n’Rolla, Grunge’u i NuRocka. Ci, którzy słyszeli tę muzykę porównują ją do wczesnego Alice In Chains, Foo Fighters, Soundgarden czy Guns’n’Roses jednak zespół mówi twardo „Gramy to co uda nam się improwizować na próbach. Nasze kompozycje są wynikiem przypadku i chaosu dzięki czemu każda z nich ma własną duszę i jest dziełem nastrojów, które mieliśmy w danym momencie. Gramy po prostu Mrock’n’Roll.” Grupa zdobyła już wiele osiągnięć, do których można zaliczyć pierwsze miejsce na Rock Open Air Festiwal 2011 w Siedlcach, udział w półfinale drugiej edycji programu Must Be The Music 2 czy występ na koncercie „Szalone lata 60-te” podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2012.

KILLED BY CAR to bydgosko-poznańska grupa punkowo-dubstepowa. Ich muzyka to synteza melodyjnego punk rocka oraz dubstepowych i drum and bassowych syntezatorów przy użyciu zmodyfikowanej gitary basowej i elektrycznej. Obrany przez młodych bydgoszczan kierunek prezentuje się bardzo nowatorsko. Syntetyczne brzmienia bardzo spójnie łączą się z zadziornymi punkrockowymi gitarami, żywiołowymi bębnami, nietypowym wykorzystaniem gitary basowej i w końcu charyzmatycznym głosem wokalisty. Grupa jest w trakcie tworzenia nowego materiału na swój pierwszy longplay. Killed By Car istnieje od 2009 roku. Mimo młodego wieku muzyków, zespół zebrał niemałe doświadczenie sceniczne grając do tej pory ponad 80 koncertów, supportując przy tej okazji zespoły takie jak Dezerter, The Analogs czy Farben Lehre.

Info:
7 maja (środa), godz. 19:00
Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12
WSTĘP WOLNY!!