Jeden z najciekawszych alternatywnych zespołów młodego pokolenia bierze na warsztat absolutną klasykę niezależnego rocka. Lilly Hates Roses zagrają w całości legendarny album zespołu The Smiths, The Queen Is Dead w NRD Klub.

Lilly Hates Roses tworzy duet Kamil Durski-Katarzyna Golomska, ukrywający się pod pseudonimami Clark i Lilly. Ten warszawski zespół zadebiutował w 2013 roku albumem Something to Happen, na którym udanie połączył świat muzycznej alternatywy i niebanalnego, inteligentnego popu. Dwa lata później Lilly Hates Roses zyskali duże grono fanów dzięki albumowi Mokotów, a tytułowa piosenka stała się przebojem m.in. na antenie Trójki. W oczekiwaniu na kolejny album postanowili złożyć hołd jednej ze swoich głównych inspiracji, brytyjskim mistrzom indie popu, The Smiths.

Ta działająca w latach 1982-1987 grupa z Manchesteru zrewolucjonizowała scenę muzyczną dzięki wyjątkowemu połączeniu talentów charyzmatycznego wokalisty i tekściarza, Morrisseya oraz genialnego gitarzysty i kompozytora, Johnny’ego Marra. Utwory The Smiths przemówiły do milionów słuchaczy na całym świecie, spragnionych gitarowego brzmienia w zdominowanych przez syntezatory latach 80., a Morrissey stał się rzecznikiem nieśmiałych i wrażliwych młodych intelektualistów. Po trzydziestu latach od rozwiązania „Kowalscy” wciąż inspirują muzyków najrozmaitszych gatunków, a ich najsłynniejszy album, The Queen Is Dead uznawany jest przez wielu za najlepszą brytyjską płytę wszech czasów. Utwory z tego longplaya, w tym takie hity jak There Is A Light That Never Goes Out, The Boy With The Thorn In His Side i Bigmouth Strikes Again usłyszymy w nowych aranżacjach Lily Hates Roses w NRD Klub już 23 lutego.

INFO:
GDZIE: NRD Klub, ul. Browarna 6, Toruń
KIEDY: 23 lutego 2017 (czwartek), godz. 20:00
BILETY: 25 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w klubie oraz online na:
https://ticketos.pl/event/163/Lilly-Hates-Roses-gra-The-Smiths.html