9 marca w Lizard King wystąpi  polsko-ukraińska grupa muzyczna Dagadana. Coś wyjątkowego, bo to “poezja elektroniczna”!

Zespół Dagadana powstał po warsztatach jazzowych w Krakowie w 2007 roku. Nazwa pochodzi od duetu wokalnego Dany Vynnytska i Dagi Gregorowicz. W skład zespołu wchodzi także Mikołaj Pospieszalski. Ostatnio z grupą gra również amerykański perkusista Frank Parker. Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, z jednej strony szaloną, a z drugiej łagodną. Ich muzyka łączy różne style, takie jak jazz, folk i elektronika. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Od początku swojej działalności zagrali blisko 300 koncertów w różnych krajach na całym świecie, m.in. w Maroko, Indonezji czy Brazylii. Grupa grała na festiwalach t.j. Heineken Open’er, Express Qulturalny, Maltańska scena muzyczna, Jazz na kanapie. W 2011 roku zostali lauretami Fryderyków w kategorii Album roku folk/muzyka świata za swój pierwszy krążek “Maleńka”.

Mają na swoim koncie EPkę i 3 płyty: “Wygadana”, “Maleńka”, “Dlaczego nie” i “List do Ciebie”. Ten ostatni został wydany w lutym tego roku. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza przenikają się świetnie z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki Dagadana próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz, a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski.

Przyjdźcie na koncert do klubu Lizard King posłuchać ciepłych wokaliz, przetwarzania głosu na żywo, odważnego plastikowego brzmienia, transowego kontrabasu oraz wykorzystania dziecięcych instrumentów muzycznych. Dajcie się zaczarować! Bilety można nabywać na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju (35 zł). Egzemplarze kolekcjonerskie (30 zł) dostępne są w barze klubu Lizard King w Toruniu przy Kopernika 3 – codziennie od godziny 18:00. Cena biletu w dniu koncertu to 40 zł.

[fot. dagadana.pl]