Im bliżej Bożego Narodzenia, tym łatwiej nam dostrzec cierpienie drugiego człowieka. Często jednak świąteczna pomoc nie wystarcza, potrzebne jest codzienne wsparcie. Możemy je zapewnić w banalny sposób – pisząc listy. 

Natanael ma 12 lat (niedługo urodziny) i jest nieuleczalnie chory. Nie pomogą mu lekarze, którzy wiedzą, co oznacza alfa1-antytrypsyna czy refluks żołądkowo-przełykowy. Dla większości z nas to nic więcej, jak tylko ciąg wyrazów, a jednak może pomóc każdy, kto ma kartkę papieru i odrobinę czasu.

Wiele naszych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

Marzycielska Poczta to projekt, który od pięciu lat wspiera nieuleczalnie chore dzieci z całej Polski. Torunianin Natanael jest jednym z wielu. Są dzieci cierpiące na mukowiscydozę, białaczkę, nowotwory, porażenie mózgowe i cały szereg innych chorób. Żeby im pomóc nie musimy się włączać w zbiórki pieniędzy czy organizacje happeningów. Marzycielska Poczta daje nam wszystko, co potrzebujemy, aby wesprzeć jej podopiecznych – adresy. Znamy też daty urodzin, marzenia i zainteresowania dzieci. Jak z tych informacji skorzystamy, co wyślemy – to już nasza rzecz. Odrobina wrażliwości może zdecydować o uśmiechu na twarzy dziecka, które będzie mogło choć na chwilę zapomnieć o codziennym cierpieniu i wyrzeczeniach.

Oliwia lubi książki oraz bajki integracyjne jak Dora, Dr. Dosia, Diego. Uwielbia układać koraliki, przyklejać rożnego rodzaju naklejki, którymi ozdabia wózek inwalidzki.

Dzięki akcji, dzieci otrzymują tysiące przesyłek (zwłaszcza listów, ale też prezentów) i potrafią się odwdzięczyć w jedyny możliwy sposób – listownym podziękowaniem. Marzycielska Poczta nie czerpie zysków nawet z reklam na stronie, nie prowadzi działalności komercyjnej. Redakcja Spod Kopca z pełnym zaangażowaniem włączy się w ten projekt – także nie licząc na rozgłos z tego tytułu, a jedynie zachęcając do podobnych działań odwiedzających nasz portal.

Jeden z użytkowników utworzył wydarzenie na Facebooku, ale listy możemy pisać także po 10 listopada. Zawsze, kiedy mamy na to czas i pomysł.

Strona projektu: http://marzycielskapoczta.pl/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/303820693146482/