Luty kojarzy się studentom przede wszystkim z sesją. Jednak ten miesiąc to nie tylko zaliczenia i egzaminy, lecz także święto zakochanych oraz świetne filmy w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”.

13 lutego, a więc w dzień przed walentynkami, „Niebieski Kocyk” pokaże film „I tak cię kocham”. Ta komedia romantyczna stała się przebojem kin na całym świecie, bo – w przeciwieństwie do wielu produkcji tego typu – jest oryginalna i nieoczywista. Historia przedstawiona w filmie wydarzyła się naprawdę – mężczyzna z ogromnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie poznał nowoczesną dziewczynę, która miała już dość związków. Parę dzieliło prawie wszystko. Jak rozwinęła się ich znajomość? Sprawdźcie w „Niebieskim Kocyku”.

W ostatnim tygodniu lutego widzowie będą mieli okazję obejrzeć „Viktorię”, bułgarsko-rumuński film w reżyserii Mayi Vitkovej. To doskonały debiut artystki. Film udowadnia, jak trudna jest konfrontacja z zachodnim światem dla kobiet wychowanych w epoce komunizmu. Historia została okraszona absurdalnym poczuciem humoru, jednak pokazuje tak ważne problemy jak zawiłość relacji międzyludzkich czy wielką potrzebę wolności.

Na sam koniec „Niebieski Kocyk” przygotował prawdziwy hit – „The Florida Project”. Już pełen pastelowych barw trailer tego filmu sprawia, że zakochujemy się bez końca w głównej bohaterce, sześcioletniej Moonee. Dziewczynka mieszka wraz z matką w motelu na obrzeżach Disneylandu. Sprytna Moonee wydaje się najszczęśliwszym dzieckiem na świecie – rozrabia i żartuje, zupełnie nieświadoma kroków, jakie musi podjąć jej mama, Halley, by opłacić pokój w motelu. Ważną postacią w filmie jest również Bobby, grany przez Willema Dafoe. Za tę rolę aktor został nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy aktor drugoplanowy”. Jak Halley rozwiąże swoje problemy? Kim stanie się Bobby dla obu kobiet? Przekonajcie się w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”.

Luty w „Niebieskim Kocyku”

13 lutego (wtorek), godz. 19:00 – „I tak cię kocham”
26 lutego (poniedziałek), godz. 19:00 – „Viktoria”
27 lutego (wtorek), godz. 19:00 – „The Florida Project”

Więcej informacji na fanpage’u kina.

[fot. fanpage Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk”]