Ostatnie dni przynoszą same dobre nowiny dla kibiców Unibaksu Toruń. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że obniżona została kara za oddanie walkowera w finale poprzednich rozgrywek, a dziś oficjalnie potwierdzone zostało wielkie kadrowe wzmocnienie.

Emil Sajfudinow, jedna z największych żużlowych gwiazd, zdecydował się na starty w barwach Krzyżaków. Rosjanin poprzedni sezon spędził w częstochowskim Włókniarzu, gdzie był jednym z najważniejszych zawodników. Ze średnią punktową 2,260 zajął piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców. Warto podkreślić, że żaden obecny zawodnik toruńskiej drużyny nie mógł pochwalić się lepszym wynikiem.

Jak informuje  portal SportoweFakty.pl, zawodnik z potwierdzeniem informacji czekał na ostateczną decyzję Polskiego Związku Motorowego, który zmniejszył karę dla toruńskiego zespołu. Najważniejsze dla żużlowca było, iż w przyszłych rozgrywkach Unibax rozpocznie rywalizację z ośmioma a nie dwunastoma punktami ujemnymi.

Przybycie Rosjanina w wydatny sposób wzmocni kadrę Jana Ząbika. Trener toruńskiej drużyny ma obecnie pod swoją wodzą bardzo silną kadrę, zwłaszcza jeżeli popatrzymy na nazwiska seniorów. Gollob, Holder, Sajfudinow, Miedziński i Ward to uznane marki w żużlowym świecie, których celem na przyszły sezon będzie zdobycie złota.

[Foto: commons.wikipedia.org]