Jeśli nie macie jeszcze planów na 18 marca, to znak, że wieczór powinniście spędzić w Hard Rock Pub Pamela. To właśnie tam wystąpi znany torunianom zespół – Manchester. Będzie to koncert promujący nową płytę kapeli, połączony z jubileuszem jedenastych urodzin powstania zespołu.

Manchester to kapela, która powstała w Toruniu 18 marca 2006 roku. W jej skład wchodzą: Maciej Tacher, Dariusz Załeński, Radosław Kaźmierkiewicz, Karol Ułanowski i Sławomir Załeński – założyciel zespołu. Manchester gra typową muzykę britpop z domieszką punk rocka. Na swoim koncie ma dwa albumy, a kolejny, pt. Niezatapialny, chce zaprezentować właśnie w rodzinnym mieście.

Płyta powstawała przez kilka ostatnich lat, jak stwierdził basista zespołu Radek Kaźmierkiewicz – „za długo”. Dodaje, że: „Po takim czasie nie umiesz już spojrzeć z dystansem na materiał. Ciągle coś chcesz poprawić i zmienić. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że może po prostu te piosenki powinny wylądować w koszu i powinniśmy zacząć wszystko od nowa… Daliśmy sobie jednak czas… Po pół roku, gdy wróciłem do tych numerów, pierwszą myślą było, że to naprawdę fajny materiał.” Album promowano kilkoma singlami, tj. „Za mało” i „Zapominanie”. Do tego ostatniego, nakręcono także teledysk. Jak stwierdzili członkowie zespołu, biorąc pod uwagę to, że krążek powstawał przez dłuższy czas, jest bardzo zróżnicowany. Założyciel zespołu, Sławek Załeński, zapowiedział: „Możecie spodziewać się Państwo powrotu do zespołowych korzeni, czyli do typowego brit rocka, ale nie zabraknie również brzmień synthpopowych.”

Materiał do albumu został nagrany w Toruniu. Wiele piosenek zarejestrowano kilka lat temu, więc aby odświeżyć materiał, Manchester nagrał nową piosenkę. Jak powiedział Załeński, utwór ma odzwierciedlać: „wszystkie emocje, które nagromadziły się w nas przez ostatnie lata i trwają do dziś”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19, a supportem dla zespołu będzie Gabriel Fleszar i Bartek „Bratek” Wójcik. Artyści wystąpią również wspólnie z Manchesterem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak odliczać dni do 18 marca i wybrać się na to niezwykłe wydarzenie! Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że wstęp na koncert jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁY:

Kto: Manchester

Kiedy: 18 marca, g. 19:00

Gdzie: HRP Pamela

Bilety: wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Dołącz do wydarzenia na facebooku!

[Fot. Facebook]