Nadchodzący weekend 2-3 lipca 2022 roku przyniesie, aż trzy speedrowerowe imprezy w grodzie Kopernika. Najpierw w sobotę na torze przy Skierki dojdzie do III rundy okręgowych eliminacji do Indywidualnego Pucharu Polski Żaków. Niedziela będzie stała pod znakiem ligowych meczów TSŻ-u Schoenberger i Drwęcy. 

Toruński speedrower zawsze słynął ze szkolenia. Ten stan rzeczy utrzymuje się nadal i w szkółce pod okiem trenera Dawida Jeziorka regularnie trenuje blisko 20 adeptów. Sięgają oni po liczne sukcesy, a obecnie są liderem swojej grupy w CS Superlidze Żaków. W sobotę, 2 lipca od godziny 11:00 młodzi speedrowerzyści do 12 roku życia będą rywalizować na torze przy Skierki w ramach III rundy okręgowych eliminacji do Indywidualnego Pucharu Polski Żaków. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach do lat 6, 8, 10 i 12. Młodzi zawodnicy z grodu Kopernika są w gronie faworytów sobotnich zmagań. 

Niedziela będzie stała pod znakiem walki w CS Superlidze. O 12:00 TSŻ Schoenberger podejmie na własnym torze MS Śląsk Świętochłowice. Aktualnie żółto-niebiesko-biali są wiceliderem tabeli i triumfem w pojedynku z wicemistrzem kraju mogą zapewnić sobie udział w fazie play-off. Torunianie znajdują się świetnej formie i są jednym z głównych faworytów do złota Drużynowych Mistrzostw Polski. Kolejną porcję emocji przyniesie mecz zaplanowany na 15:30 mecz Drwęcy Kaszczorek z Aquapark Szarżą Wrocław. Turkusowo-bordowi są na ostatnim miejscu w tabeli CS Superligi i prawdopodobnie spadną z najwyższej klasy rozgrywek, lecz to zespół charakterny, stąd to starcie może przynieść spore emocje. 

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. 

Harmonogram speedrowerowego weekendu: 
Sobota, 2 lipca – III runda okręgowych eliminacji do Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (Toruń ul. Skierki) 
11:00 – kategoria do lat 6 
11:30 – kategoria do lat 8 
12:30 – kategoria do lat 10 
13:30 – kategoria do lat 12 

Niedziela, 2 lipca – VIII kolejka CS Superligi  
12:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. MS Śląsk Świętochłowice (Toruń ul. Bielańska 66) 
15:30 – Drwęca Kaszczorek vs. Aquapark Szarża Wrocław (Toruń ul. Skierki)