Marzec w „Niebieskim Kocyku” upłynie pod znakiem doskonałych oscarowych filmów. Mamy nadzieję, że odpoczęliście po sesji i jesteście gotowi na nowe wrażenia – bo tych w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” z całą pewnością w marcu nie zabraknie.

Na początek miesiąca „Niebieski Kocyk” przygotował coś specjalnego dla wszystkich fanów Oscarów. Na ekranie zobaczymy nominowane krótkometrażowe filmy animowane oraz krótkometrażowe filmy aktorskie. Łącznie – 10 produkcji. Żadna z nich nie trwa dłużej niż pół godziny, ale wszystkie muszą mieć w sobie to coś, skoro zostały dostrzeżone przez Akademię.

Dzień później w „Niebieskim Kocyku” nastąpi „Atak paniki”. Kto będzie panikował? Atrakcyjna autorka kryminałów, która na randce spotyka swojego byłego, wracające z wakacji małżeństwo, nastolatek po raz pierwszy palący trawkę, młoda dziewczyna – gwiazda porno oraz panna młoda, która rodzi na własnym weselu. Ta komedia to dowód na to, że w życiu najbardziej zaskakuje nas… codzienność.

We wtorek, 6 marca, widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Niemiłość”, nominowaną do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. To historia związku, który chyli się ku upadkowi. Bohaterowie postanawiają się rozstać. Jednak przeszkodą w ułożeniu sobie życia z nowymi partnerami może okazać się Alosza – dwunastoletni syn pary. Czy Borys i Żenia porzucą dziecko? Czy zwycięży niemiłość? Przekonacie się w „Niebieskim Kocyku”.

Od 12 do 15 marca w „Niebieskim Kocyku” będziecie mogli oglądać najlepsze filmy warszawskiej edycji 16. Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Wszystkie seanse są darmowe. Tegoroczna edycja to przede wszystkim dokumenty ukazujące różne oblicza przestrzegania – bądź też okrutnego łamania – praw człowieka na całym świecie.

Tydzień później Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” pokaże film na podstawie książki André Acimana „Call me by your name” o polskim tytule „Tamte dni, tamte noce”. Film zachwycił krytyków i ma dużą szansę na zdobycie niejednej statuetki, został bowiem nominowany do Oscara aż w czterech kategoriach. „Tamte dni, tamte noce” to historia o młodości i rodzących się uczuciach, które nie zawsze są do końca zrozumiałe. Ello, główny bohater filmu, oraz Oliver na zawsze zapamiętają wakacje spędzone w północnych Włoszech. Tak jak Wy zapamiętacie ten film.

Czy „Czas mroku” to teatr jednego aktora? Musicie to sprawdzić 20 marca w „Niebieskim Kocyku”. Gary Oldman wcielił się w rolę Winstona Churchilla, za co został nominowany do Oscara. Akcja filmu dzieje się w czasie II wojny światowej, podczas której nowo wybrany premier Wielkiej Brytanii musiał podjąć decyzję – czy negocjować z Hitlerem i ocalić swój kraj przed przerażającymi skutkami wojny, czy też wezwać naród do walki? Oprócz nominacji w kategorii „najlepszy aktor pierwszoplanowy” film „Czas mroku” otrzymał pięć innych nominacji do Oscara. Czy należą mu się statuetki? Oceńcie 20 marca w „Niebieskim Kocyku’.

Myślicie, że tylko zdolni ludzie zostaną zapamiętani? „The Disaster Artist” udowadnia, że, aby zostać legendą, nie trzeba mieć niezwykłych zdolności. Historia ta została oparta na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania „The Room”, uznawanego za najgorszy film na świecie. Autorem tego „dzieła” był Tommy Wiseau – początkujący reżyser i czarna owca Hollywood. Jednak „The Disaster Artist” to nie żart skierowany w stronę Tommy’ego Wiseau, lecz film o pogoni za marzeniami i niezwykłej przyjaźni. Jeśli nie wierzycie w to, że nie wiedząc, co się robi, można zajść bardzo daleko, zjawcie się 26 marca kinie „Niebieski Kocyk”.

Zdobywa pięciu nagród BAFTA – film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to pewny faworyt do Oscarów. Reżyser, Martin McDonagh, stworzył coś pomiędzy komedią, dramatem a doskonałym filmem sensacyjnym. W małym miasteczku na amerykańskiej prowincji żyje Mildreed Hayes. Jej córka została zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Policji przez kilka miesięcy nie udało się schwytać sprawcy. Kobieta postanawia więc działać na własną rękę – wynajmuje trzy billboardy na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz. W końcu między Mildreed Hayes a lokalną policją rodzi się wojna. Jak zakończy się ta historia? Czy dowiemy się, kto zabił córkę Mildreed? Sprawdźcie podczas ostatniego marcowego seansu w „Niebieskim Kocyku”.

4 marca (niedziela), godz. 19:00 – Oscar Nominated Shorts
5 marca (poniedziałek), godz. 19:00 – „Atak paniki”
6 marca (wtorek), godz. 19:00 – „Niemiłość”
12-15 marca (poniedziałek-czwartek), godz. 17:00 – 16. WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
19 marca (poniedziałek), godz. 19:00 – „Tamte dni, tamte noce”
20 marca (wtorek), godz. 19:00 – „Czas mroku”
26 marca (poniedziałek), godz. 19:00 – „The Disaster Artist”
27 marca (wtorek), godz. 19:00 „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”

Więcej informacji na stronie internetowej kina.

[fot. fanpage kina]