Miasteczko Zdrowia to projekt Fundacji Veritas, który ma na celu poprawę zdrowia Polaków, jest to inicjatywa, która popularyzuje diagnostykę badań i pozwala na darmową konsultację medyczną wszystkim osobom, które pojawią się na wydarzeniu.

Miasteczka Zdrowia jest wydarzeniem prospołecznym, organizowanym w największych miastach Polski, w lokalizacjach łatwych do znalezienia, czyli centrach handlowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a przy tym skierowany do wszystkich grup społecznych, więc każda zainteresowana osoba może bez obaw skorzystać z przygotowanej oferty medycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się aż w ośmiu polskich miastach – Wrocławiu, Toruniu, Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie oraz Łodzi.

W Toruniu partnerem akcji jest aż 7 placówek — Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, placówka w ramach akcji będzie dokonywać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz sprawdzać poziom glukozy, wyniki będzie można od razu skonsultować z diabetologiem. Kolejnym partnerem wydarzenia jest Citomed, na stoisku tej placówki przeprowadzone zostaną: masaże, konsultacje podologiczne, podoskopowe, doradztwo z zakresu badania piersi, oraz warsztaty poświęcone tematyce laktacji i karmieniu piersią. Kolejne stanowisko poświęcone zostanie badaniom słuchu. Placówka Audica umożliwi wszystkim przybyłym sprawdzenie drożności przewodu słuchowego oraz wykonanie przesiewowego badania słuchu. Czwartą placówką jest klinika Jopa Clinic, która zaoferuje wszystkim chętnym masaż leczniczy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz analizę składu ciała. Następną klinika biorąca udział w wydarzeniu to VITALABO, na stanowisku, której będziemy mogli przeprowadzić pomiar ciśnienia i cukru. Kolejnym partnerem akcji jest NFZ Kujawsko – Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Na miejscu będzie można potwierdzić swój Profil Zaufany, kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) oraz zasięgnąć informacji w zakresie Profilaktyki 40 plus. Ostatnią placówką jest Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z wyjątkowej okazji uruchomienia KARTY ZDROWIA, która upoważnia do zniżek na usługi wybranych placówek medycznych.

W naszym mieście wydarzenie będzie miało miejsce 12 maja na placu przed Centrum Handlowym Nowe Bielawy przy ul. Olsztyńskiej 8 w godzinach od 10.00 do 15.00.