Jednym z elementów luzowania obostrzeń jest ponowne otwarcie części obiektów sportowych w tym basenów czy boisk na świeżym powietrzu. Od dziś klienci indywidualni będą mogli skorzystać z kilkunastu miejskich obiektów.

Ponownie popływamy

W czwartek, 15 października 2020 roku, premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas swojej konferencji o zamknięciu m.in. obiektów sportowych. Od tego czasu z basenów mogli korzystać tylko goście hotelowi. Po takim okresie oczekiwania do życia powraca część obiektów sportowych. Jeżeli chodzi o te należące do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są to: mini aquapark przy ulicy Hallera, korty tenisowe w halach przy ulicy Szosa Chełmińska 75 i przy ulicy Przy Skarpie 4 (tu obowiązywał będzie limit 5 osób na kort) i obiekty ogólnodostępne takie jak boiska Orlik i wielofunkcyjne oraz siłownie zewnętrzne ze względu na oblodzenie będą udostępniane przy poprawie warunków pogodowych.

Wszystkie obiekty, co oczywiste będą funkcjonowały zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego. Zatem będzie trzeba utrzymywać dystans 1,5 metra, zakrywać usta i nos oraz dokonywać dezynfekcji.

Są też obiekty, na które nie wrócimy…

W dalszym ciągu klienci indywidualni nie będą mogli skorzystać z lodowisk na Tor- Torze oraz Przy Skarpie. Torunianie nadal nie będą mogli zaznajomić się z Aqua Toruń.

[źródło: www.mosirtorun.pl]