Mieszkańcy osiedla Kaszczorek od pewnego czasu mogą na własne oczy obserwować zmagania sportowców speedrowerowej ligi. Utworzenie toru przeznaczonego do speedroweru właśnie okazało się być strzałem w dziesiątkę, a kończące się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2022 jest szansą dla miłośników sportu na uczestnictwo w wydarzeniach z należytym komfortem – do końca 25 października, wciąż macie szansę na oddane głosu na interesujący was projekt.

Speedrower w mieście aniołów

Zaczęło się od Ligi Toruńskiej, na której fundamencie powstał Klub TSŻ Toruń, działający nieprzerwanie od roku 1999. Cztery drużynowe Mistrzostwa Polski wraz z Mistrzostwem Europy Drużyn Klubowych – na tym sukcesy się nie kończą. Jeszcze w tym roku klub ponownie zajął miejsce na podium Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych, zdobywając srebrne trofeum, przy czym wypada wspomnieć o niedawno zdobytym brązowym trofeum CS Superligi. Niespełna 2 lata temu na osiedlu Kaszczorek wybudowano tor speedrowerowy, który zatwierdzono w ramach budżetu obywatelskiego – to właśnie ten obiekt klub pragnie rozbudować, tworząc przestrzeń do rywalizacji na wysokim poziomie, a jednocześnie zapewnić komfort kibicom chcącym brać udział w wydarzeniach.

Projekt rozbudowy w ramach budżetu obywatelskiego 2022

Wstępna wycena projektu wynosi 60 tys. zł. Opisywany tor wzbogaconoby m.in. o trybuny dla kibiców, drewniane wiaty, pas bezpieczeństwa toru speedrowerowego oraz bramę wjazdową. Jednak na tym usprawnienia całości działki się nie kończą, w projekcie przewidziano odgrodzenie „łąki” z trawą dojazdową do toru za pomocą ławek, stałe umiejscowienie toalety przenośnej typu „Toy Toy”, wolno stojący grill oraz charakterystyczną dla odcinka Drwęcy i Wisły łódź drewnianą. Biorąc pod uwagę metamorfozę, którą przeszła działka, na której umiejscowiony jest tor do tej pory, realizacja kolejnego projektu może okazać się wisienką na torcie bardzo dobrze zagospodarowanego terenu. Na obecną chwilę miejsce to stanowi przestrzeń zabaw, licznych spotkań i festynów i z pewnością jest ważne dla okolicznych mieszkańców toruńskiego osiedla. Zainteresowani inwestycją całość dokumentacji projektu mogą znaleźć klikając w ten [LINK].