Usytuowana w klubie Odnowa Galeria 011 zaprasza wszystkich miłośników sztuki. W przyszły poniedziałek (12 maja) od godz. 20 będzie można oglądać wystawę prac Macieja Korżela zatytułowaną  „Emonimalizm (minimalistycznie o emocjach)”.

Maciej Korżel jest malarzem, grafikiem, rysownikiem i autorem tekstów. W swoich pracach stawia na minimalizm form i środków, których używa do wyrażenia emocji, uczuć i pragnień, wiążących się z własnymi doświadczeniami. do tworzenia prac Korżel używa tego, co w danej chwili ma pod ręką. Może to być kartka papieru oraz ołówek, długopis, a także kredki i pastele.

Na startującą w poniedziałek wystawę składać się będzie kilkadziesiąt grafik, łączących sztukę z poezją. Wiodącym motywem będzie postać  Lotnika, istniejąca w przeróżnych sytuacjach życiowych. Jest to istota uproszczona do maksimum zwracająca odbiorcę ku uchwyceniu zasadniczego przekazu. Konsekwencją „Emonimalizmu’ jest kolejny projekt artysty – „Ekstrakty”, czyli komputerowe wydzielenie z prac wykonanych technikami tradycyjnymi jakości artystycznych i pozostawianie podstawowych symboli czytelnych dla każdego.

Wystawę będzie można zobaczyć do 8 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.