Piłkarze ręczni AZS UMK Toruń przegrali 26-28 w spotkaniu z NLO SMS II Gdańsk. Podopieczni Zenona Lewandowskiego jeszcze nie odnieśli wygranej w tym sezonie.

Chociaż to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę, to początek meczu był lepszy zdecydowanie dla gości. Drużyna z Gdańska po kilku minutach prowadziła już 1-4. Od tej chwili spotkanie się wyrównało, lecz AZS nie potrafił doprowadzić do remisu i wciąż utrzymywała się bezpieczna przewaga rywali.

Po kilkunastu minutach swoją drużyną próbował wstrząsnąć Zenon Lewandowski, który przy stanie 8-12 postanowił wziąć czas. Nie zmieniło to jednak przebiegu meczu i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 12-15.

Druga połowa rozpoczęła się od festiwalu nieskuteczności zawodników obu zespołów. Kiedy już jednak szczypiorniści zaczęli trafiać do celu, to robili to na tyle zgodnie, że AZS UMK Toruń nie był w stanie odrobić strat. W najlepszym wypadku udało się, po jednej z bramek autorstwa Karola Kűhna, podejść gdańszczan na dwa punkty.

Szansa na zdobycie jakichkolwiek punktów została zaprzepaszczona w momencie, gdy na ławkę kar zostało odesłanych trzech szczypiornistów gospodarzy. Akademików zostało tylko trzech w polu i nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, którzy powiększyli przewagę do pięciu bramek (17-22).

W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze starali się jeszcze zerwać do ataku i spróbować odrobić straty. W 53 minucie, dzięki dobrej grze Marka Rulewicza, mieliśmy wynik 21-24. Niestety podopiecznym Lewandowskiego zabrakło czasu i w momencie gdy na hali zabrzmiała ostatnia syrena tracili jeszcze dwie bramki do drużyny z Gdańska.

Po siedmiu kolejkach ekipa AZS UMK Toruń zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jak dotąd Akademikom nie udało się jeszcze zdobyć żadnego punktu. W najbliższej kolejce podopieczni Zenona Lewandowskiego zmierzą się na wyjeździe z Koroną Koronowo, a spotkanie odbędzie się 9 listopada.

AZS UMK TORUŃ – NLO SMS II Gdańsk 26-28 (12-15)

AZS UMK: Budziński – Kowalski, Gościak 1, Delicat, Jaworski 1, Miloch 1 (1), Kűhn 10 (2), Solecki, Janiszewski 4, Laszkiewicz 7 (2), Skorski, Rulewicz 2.

NLO SMS II: Skrzyniarz, Szot, Rym – Brukwicki 9 (3), Bekisz 8, Skwierawski 4, Mrozowicz 1, Gasin 2, Kawka 2, Pietruszko 1, Pawłowski 1, Szała, Myszk.

Kary: AZS UMK – 8 min. (Delicat, Jaworski, Miloch, Laszkiewicz – 2 min.); NLO SMS II – 6 min. (Pietruszko, Pawłowski, Szała – 2 min.).