Już w sobotę kolejny koncert z cyklu „Od Nowa na Obcasach”. Tym razem wystąpi laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego – Misia Furtak.

Misia Ff, czyli Misia Furtak, jest jedną z najważniejszych postaci, jakie pojawiły się w polskiej muzyce rozrywkowej na przestrzeni ostatnich lat. Wokalistka i basistka, do niedawna znana głownie jako członkini zespołu Tres.b. Kiedy grupa zawiesiła działalność, Misia skupiła się na karierze solowej. Jest laureatką wielu nagród, które zdobyła jeszcze z zespołem Tres.b: Fryderyk 2011 w kategorii fonograficzny Debiut Roku, Paszport Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, plebiscytu „Ale Sztuka 2012”, wybrana przez magazyn ELLE do „O nich będzie głośno 2012”. Artystka jest aktywna także jako dziennikarka – prowadzi autorską audycję w Polskim Radiu RDC, publikuje w wielu polskich i zagranicznych tytułach.

Mająca swą premierę w październiku 2013 roku „Epka” to pierwsze solowe wydawnictwo Misi Ff. Producentem krążka został Leszek Biolik. Z tego albumu pochodzą utwory „Mózg” czy „Kartonem”, które od jakiegoś czasu zdobywają coraz większe grono słuchaczy.  Muzyka na płycie zmierza wyraźnie w kierunku ambitnego, ale i przebojowego popu, to przeplatanka piosenek dynamicznych oraz pop-rockowych, gitarowych a nawet lekko elektronicznych.

Toruń usłyszał więcej o Misi w 2013 roku, gdy została laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wręczenie jej tak prestiżowej nagrody uzasadniono tym, że „(…) w formie ambitnej piosenki pop w intrygujący sposób potrafi przekazać całą paletę skrajnych ludzkich uczuć. Za umiejętne balansowanie na granicy tego, co mocne i rockowe a tego, co kruche i ulotne. Za intymny charakter twórczości i za głos-instrument, który potrafi subtelnie grać na delikatnych strunach ludzkich emocji.”

Rok 2014 również zapowiada się dla Misi jako rok sukcesów. Niedawno pojawiła się informacja, że wystąpi na Open’er Festival 2014. Została również nominowana do Fryderyka 2014 z piosenką „Mózg” w kategorii Utwór roku, gdzie w walce o nagrodę zmierzy się z takimi artystami jak Dawid Podsiadło czy Waglewski Fisz Emade.

Co, gdzie, kiedy:
Od Nowa, ul. Gagarina 37a
22.02 (sobota), godz. 20:00
Bilety: 25 zł – przedsprzedaż; 30 zł – w dniu koncertu

[fot. Angelika Plich]