Już 9 listopada nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Od godziny 12:00  na zwiedzających czekają dwie wystawy stałe i ponad siedem czasowych.

Jest to pierwsza taka inicjatywa w regionie kujawsko- pomorskim, która skupia się na przybliżaniu procesów naukowych w formie zabawy. Centrum naukowe ulokowane jest w dawnych młynach Richtera (ul. Władysława Łokietka 5). Na ponad 5 tys. m2 rozmieszczono nie tylko pracownie naukowe, ale także sale ekspozycyjne, szkoleniowe czy biura.

Na przygotowanych wystawach oprócz prezentacji multimedialnych, zwiedzający będą mogli skorzystać ze stanowisk interaktywnych. Ponadto planowane są warsztaty, pokazy naukowe czy dziecięca ścieżka edukacyjna.

Oprócz ekspozycji, które obejrzeć będzie można już od 9 listopada, Młyn Wiedzy przygotował również szereg atrakcji dla całej rodziny. Oprócz trwającej już gry „Poszukiwacze zaginionej nauki”, w której na stronie gry rozwiązujemy zagadki, będzie również można wziąć udział w konkursie Klub Profesora Młynka. W konkursie związanym z naukami przyrodniczymi, najmłodsi będą mogli wygrać wizytę w Centrum Nowoczesności przed otwarciem i specjalne zajęcia poprowadzone przez Profesora Młynka.

Młyn Wiedzy podczas trzydniowych obchodów otwarcia, dostępny do zwiedzania będzie w godzinach 12- 21 w trzech turach (12.00 – 15.00, 15.00 – 18.00 i 18.00 – 21.00). W późniejszym okresie Centrum czynne będzie od wtorku do czwartku w godzinach 10- 16, w piątki od 11 do 20, natomiast w soboty i niedziele od południa do godziny 18.

Cena biletów: 10 / 15 zł, bilet rodzinny: 35 zł, wycieczki: 9 zł / os (min. 10 osób)

Pełny harmonogram otwarcia: http://mlynwiedzy.org.pl/kontakt/godziny-otwarcia/

Cennik: http://mlynwiedzy.org.pl/oferta/cennik/

 

Fot. mlynwiedzy.org.pl