W przyszłą sobotę na moli książkowych, lecz z pewnością nie tylko, czeka wyjątkowa noc, którą spędzić będzie można w bibliotece! Na takie wyjątkowe wydarzenie zaprasza Książnica Kopernikańska w Toruniu. 

Moc atrakcji podczas Nocy w Bibliotece!

Noc, a w zasadzie wieczór, który będziemy mogli spędzić w Książnicy Kopernikańskiej na ulicy Słowackiego 8, odbędzie się 9 czerwca i potrwa od 16.00 do 24.00. Udział we wszystkich atrakcjach, które przygotowała dla nas tego dnia biblioteka jest bezpłatny, a uczestniczyć w nich może każdy – zarówno ci młodsi, jak i starsi. A jest w czym wybierać!

Impreza rozpocznie się od uroczystego zakończenia gry miejskiej „Zagadkowa Książnica” – o 16.30 laureatom zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia. Następnie, pół godziny później, będzie miała miejsce gra biblioteczna „Czytaki znają Polskę”. Zwycięzcom w tej grze nagrody zostaną wręczone o 19.00. Następnie organizatorzy o 17.00 i 18.00 zaproszą osoby żądne dreszczyku emocji na zwiedzanie podziemnych magazynów Książnicy. Z kolei o 17.30 i 18.30 zaprezentują zabytkowe, rzadkie i bardzo cenne mapy z ich zbiorów, tj. atlas Johanna Baptisty Homanna wydany w Norymberdze ok. 1750 roku, zawierający mapy Rzeczypospolitej Polskiej sprzed pierwszego rozbioru, mapy Prus i Pomorza, a także późniejsze mapy wschodniej i zachodniej granicy Polski ustalone w traktatach ryskim i wersalskim. O 19.15, czyli w okolicach tradycyjnej wieczorynki, odbędzie się atrakcja skierowana głównie dla najmłodszych, a mianowicie projekcja filmu dla dzieci, pt. „Tarapaty”. O tej samej porze coś dla siebie znajdą także fani planszówek – wtedy rozpocznie się bowiem noc z grami planszowymi, których Książnica ma naprawdę sporo, ponieważ ponad 130, a w tym aż 40 zupełnie nowych! Oprócz tego wszystkim chętnym zostanie zaproponowany turniej w grę „Pędzące Ślimaki”, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Jak najbardziej można przynieść własne planszówki, a gra potrwa aż do północy.

To jednak nie koniec atrakcji! Dla osób, które przybędą na to ciekawe wydarzenie organizatorzy przygotowali także: zajęcia „Z robotem Photonem przez kraj”, ciasteczkowe wróżby z książek, konkurs „100 pytań na 100-lecie Rzeczypospolitej”, wieczór z toruńskimi legendami – wspólne czytanie i oglądanie bajek, zabawy plastyczne dla dzieci, kawiarenkę z biało-czerwonymi przysmakami, mini turniej w bilard indyjski, ranking książek dla dzieci i dorosłych, wspólnie układanie z książek mapy fizycznej Polski, rozbijanie piniaty, wyklejanie z piórek biało-czerwonych flag, a także czytelnię czasopism dawnych i współczesnych. Ponadto przed głównym wejściem do Książnicy odbędzie się rysowanie na chodniku napisu „Rzeczpospoczyta” oraz zostanie wykonane wspólne zdjęcie. Zmęczeni zabawą będą mogli natomiast odpocząć na leżakach. Jak widać, podczas Nocy w Bibliotece, z pewnością nie będzie czasu na nudę!