W najbliższą niedzielę 18 maja w Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się muzyczny wernisaż. Swoje prace, związane z szeroko pojętą toruńską sceną muzyczną, zaprezentuje Marcin Treichel. Na otwarciu wystawy zagrają zespoły: Absurd i Aberdeen.

Podczas niedzielnego wydarzenia w Pameli wyjątkowo najważniejszą gwiazdą nie będą występujące zespoły, lecz znany toruński rysownik – Marcin Treichel. Artysta w dość nietypowy sposób postanowił podsumować dokonania toruńskiej sceny muzycznej. Wykonał szereg rysunków, których bohaterami są toruńskie zespoły oraz osoby związane z naszym lokalnym rynkiem muzycznym, a te rysunki to… karykatury. Rysownik o cenionym poczuciu humoru nie oszczędził nawet zespołów, z którymi kiedyś współpracował, czyli Aberdeen czy Zagadka. Poza wymienionymi zespołami swoich karykatur doczekały się również między innymi zespoły Manchester, Absurd i Kobranocka. Niedzielny wernisaż to jednak tylko pierwsza odsłona rysunków. Poprzez internetowy plebiscyt to publiczność wytypuje kolejne zespoły, które weźmie pod lupę Marcin Treichel. Druga odsłona wystawy przewidziana jest na 19 czerwca.

Niedzielny wernisaż rysunków „made by Marcin Treichel” poprowadzą Marcin Pulkowski i Tomasz Bielicki. Wieczór uświetni występ dwóch toruńskich zespołów, na scenie Hrp Pameli zaprezentują się Aberdeen oraz Absurd.

Aberdeen to druga kapela lidera Manchesteru, Sławka Załeńskiego. Muzyczne trio razem ze Sławkiem tworzą basista Manchesteru Radek Kaźmierkiewicz i… toruński rysownik i perkusista Marcin Treichel, bohater wernisażu. Marcin zaprojektował zarówno logo jak i okładkę debiutanckiej płyty zespołu. Założeniem grupy Aberdeen jest „czadowe” punk-rockowe granie, które stanowi niejako oderwanie od zespołów, w których muzycy grają na co dzień. Mocne rockowe granie, szybkie machanie kostką do gitary i mocna barwa głosu to punkty charakterystyczne zespołu.  Aberdeen ma na koncie jedną płytę wydaną przez HRPP Records, a w przygotowaniu materiał na drugi krążek, który prezentowany był już na koncertach. Koncert podczas wernisażu będzie pierwszym po długiej przerwie. Wystąpią na nim goście, m.in. dwie wokalistki, współpracujące ze Sławkiem przy jego solowym projekcie.

Absurd to młody toruński zespół o typowym składzie, tworzący nietypową muzykę. Przez lata wypracowali oryginalny styl, będący wypadkową różnorodnych gatunków muzycznych, którymi się inspirują. W ich utworach można znaleźć elementy tak odległych od siebie gatunków jak punk rock i jazz. Nieprzeciętne teksty, zabawy rytmem, wszechstronny oraz charyzmatyczny wokalista to najmocniejsze punkty zespołu. Na swoim koncie Absurd ma wiele nagród, m.in. Grand Prix na festiwalu Katar, nominację w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy czy Grand Prix w przeglądzie muzycznym Bitwa Kapel.  W marcu tego roku ukazał się nakładem HRPP Records debiutancki krążek, nazwany po prostu Pomarańczowym Albumem. Jest to przegląd i podsumowanie dotychczasowej ich działalności, a dokładniej, płyta zawiera ulubione utwory członków zespołu.

Info:
Gdzie: Hard Rock Pub Pamela, ul. Legionów 36
Co: Muzyczny wernisaż rysunków Marcina Treichela, koncerty zespołów Aberdeen i Absurd
Kiedy: 18 maja, niedziela, godz. 19:00
Wstęp wolny!

[fot. Okładka płyty zespołu Aberdeen, projekt – Marcin Treichel]