Miejski Zakład Komunikacji stara się modernizować swój tabor, stawiając na ekologiczne rozwiązania. Od początku lutego na toruńskich ulicach w ramach testów możemy spotkać hybrydowy autobus marki MAN. Sprawdzanie pojazdu potrwa do 6 lutego.

Doskonale znany model

Autobusy MAN Lion’s City doskonale wpisały się w krajobraz toruńskich ulic. MZK właśnie prowadzi testy hybrydowej wersji pojazdów niemieckiego producenta. Posiada on 9-litrowy silnik diesla, współpracujący z modułem elektrycznym, dzięki czemu może on odzyskiwać energię. A ta gromadzona jest w specjalnych ultrakondensatorach, co pozwala wykorzystać ją do zasilania urządzeń zawartych na pokładzie autobusu oraz do obsługi systemu start/stop.

Autobus przyjazny także osobom niepełnosprawnym

Obecnie testowany pojazd ma 12,2 metra długości, posiada dwie pary dwuskrzydłowych drzwi. W podróż może on zabrać ponad 90 pasażerów, w tym 12 niskich miejsc. Pojazd posiada także wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w tym rampę. Testy potrwają do soboty, 6 lutego. Autobus kursuje na trasach linii numer 15, 23 i 26.

[źródło: www.mzk.torun.pl]