katar 2014I nie ma to żadnego związku z kolejną epidemią grypy, przed którą przestrzegają nas dziennikarze Faktu. 29 marca na deskach Od Nowy po raz XXIII zaprezentują się młodzi, gniewni i utalentowani.

Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu, w skrócie KATAR, odbywają się w Toruniu od lat a organizuje je Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. W kategorii Muzyka co roku obowiązuje ta sama formuła: przegląd odbywa się dwuetapowo a uczestnicy finałowego koncertu wybierani są na podstawie przesłanych nagrań.baner_mmb2

Mają one charakter konkursu, w którym mogą wziąć udział zarówno twórcy indywidualni jak i zespoły muzyczne. W tej edycji jury przede wszystkim interesowała się muzyką rockową i szeroko rozumianą muzyką alternatywną. W pierwszym etapie nastąpiła kwalifikacja zespołów do przeglądu finałowego. Etap drugi odbędzie się już 29 marca w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w godzinach od 16:30 do 23:00. Do finału zostali zakwalifikowani: zespół Granda, Holy Wives, Dzwonek do Drzwi i BuzzGrow z Torunia, Infliction, Maxxie Band, Johny` After Death  i Moove z Bydgoszczy oraz Stara Szkoła z Inowrocławia i Fore Some Reason z Golubia – Dobrzynia.

Wszyscy muzycy prezentujący się w Od Nowie będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego obsługiwanego przez wykwalifikowanego akustyka muszą jednak zaopatrzyć się we własne instrumenty, przetworniki dźwięku, werbel, talerze, stopę i pałki. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe, zaproszenia na sesje nagraniowe oraz zaproszenia do udziału w koncertach organizowanych lub współorganizowanych przez ACKiS Od Nowa, lokalne i regionalne media.

[fot. www.woak.torun.pl]