Już niedługo, bowiem w grudniu, po raz kolejny odbędą się Dni Grzegorza Ciechowskiego. Jak co roku z tej okazji, podczas specjalnego koncertu, wybrany artysta otrzymuje nagrodę upamiętniającą postać lidera Republiki. Tegorocznym laureatem, do którego powędruje Nagroda Ciechowskiego, został Ralph Kaminski!

Nagroda Ciechowskiego dla Ralpha Kaminskiego!

Dni Ciechowskiego odbywające się co roku w grudniu, to już tradycja dla Torunia. Imprezie towarzyszy zawsze szereg wydarzeń, które mają na celu upamiętnienie wybitnego artysty i przypomnienie, że to właśnie w mieście Kopernika rozkwitła twórczość lidera Republiki. Tegoroczne Dni Grzegorza Ciechowskiego rozpoczną się 11 grudnia. W ramach wydarzenia odbędą się liczne koncerty, projekcje filmowe, wystawy i imprezy literackie. Przez cały grudzień będzie trwać też ekspozycja prac, znanych i lubianych, artystów Galerii Rusz, inspirowanych twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Prace będziemy mogli oglądać na billboardach w Toruniu i w Warszawie, a także na autobusie MZK w naszym mieście. Co istotne, 14 grudnia w Od Nowie odbędzie się 18. koncert specjalny pamięci artysty, podczas którego wręczona zostanie Nagroda Ciechowskiego, którą przyznaje toruński samorząd. W tym roku odbierze ją Ralph Kaminski.

Dlaczego to właśnie Ralph Kaminski zasłużył na takie wyróżnienie? Warto wspomnieć, że to młody artysta, którego niektórzy kojarzyć mogą z talent show X Factor. Mimo że nie zaszedł w programie daleko, jego kariera rozwinęła się w zawrotnym tempie – występował chociażby na scenie Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Jego muzyka to połączenie art popu z klimatem muzyki filmowej. Nagroda Ciechowskiego wędruje do niego za płyty „Młodość” i „Morze”, które są dowodem wyjątkowej wrażliwości, wyobraźni i swobody w kreowaniu w pełni niezależnego, muzycznego świata.

Jak co roku lista artystów, którzy wystąpią podczas specjalnego koncertu, owiana jest tajemnicą. Pewne jest jednak to, że będą to wybitni muzycy, którzy z pasją i zaangażowaniem zaprezentują swoje wersje utworów Ciechowskiego i Republiki. Podczas zeszłorocznego koncertu, którego fotorelację odnajdziecie tutaj, wystąpiły takie gwiazdy jak: Tymon Tymański, Michał Kowalonek, Maciej Balcar, Misia Furtak czy Urszula. Nagroda powędrowała natomiast do duetu Tęskno.