Laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego okazał się być duet The Dumplings. Muzycy otrzymają to wyróżnienie podczas corocznego koncertu poświęconemu pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

The Dumplings tworzy dwójka muzyków pochodzących z Zabrza: Justyna Święs i Kuba Karaś. Wykonują muzykę electropop, chociaż początkowo bardziej skłaniali się ku akustycznemu indie rockowi. Mają na swoim koncie Fryderyka 2015 w kategorii Debiut Roku. Obecnie na ich dyskografię składają się dwa longplaye. Tegorocznego laureata wyłoniła Kapituła Nagrody w składzie: Rafał Bryndal, Zbigniew Krzywański, Katarzyna Nosowska, Mirosława Pęczak, Piotr Rogucki, Mariusz Składanowski i Agnieszka Szydłowska.

Wręczenie nagrody 17 grudnia będzie częścią koncertu pamięci Obywatela G.C. odbywającego się jak co roku w Od Nowie, który ma stanowić moment kulminacyjny toruńskich dni Grzegorza Ciechowskiego. Tegoroczna edycja ma trwać od 15 do 18 grudnia. Pierwszego dnia przed Jordankami stanąć ma interaktywny mural upamiętniający Ciechowskiego. Galeria Rusz organizująca przedsięwzięcie zaprosi torunian do współtworzenia muralu. Ponadto Galeria Rusz przygotowuje prace skupione na Ciechowskim, które eksponowane będą przez cały grudzień na dwóch bilbordach w Toruniu i pięciu w Warszawie.

Pierwszego dnia w Jordankach ma się odbyć także koncert w którym udział wezmą dotychczasowi laureaci Nagrody, czyli m.in. Piotr Rogucki czy Mela Koteluk. Koncert poprzedzi inne istotne wydarzenie. Plac przed CKK Jordanki zostanie oficjalnie Placem im. Grzegorza Ciechowskiego. Jednak to nie koniec wydarzeń zaplanowanych przez organizatorów Dni Grzegorza Ciechowskiego. Odbędą się m.in. premiera książki Leszka Gnoińskiego pt. Republika- nieustanne tango, czy Giełda Winylowa.

2 grudnia ukaże się album z fotografiami autorstwa Andrzeja Świetlika przedstawiające sceny z życia Obywatela GC. Proces tworzenia albumu Ciechowski- Świetlik koordynował Bruno Ciechowski, syn Grzegorza. Premierze albumu będzie towarzyszyć wystawa fotografii w CSW, która odbędzie się 18 grudnia w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego.