Sławomir Mentzen to wiceprezes partii KORWiN oraz kandydat na urząd Prezydenta Miasta Torunia w 2018 roku. Polityk z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych i prowadzi własną kancelarię podatkową. Od dziś jest także sponsorem tytularnym klubu sportowego z Grodu Kopernika.

Start Toruń to klub piłkarski z naszego miasta posiadający ponad czternastoletnią historię. Torunianie obecnie występują w A-klasie, w której na ten moment zajmują 11. pozycję. Jednak bardzo istotnym polem działalności prowadzonej przez Start jest akademia piłkarska. A ta zrzesza blisko setkę adeptów w kilku grupach wiekowych.

Kłopoty finansowe klubu

Wraz z pandemią na klub padł strach o dalszy byt. W ubiegłym roku działacze wyszli z bardzo ciekawą zrzutką na jednej z platform crowdfoundingowych. Za wsparcie Startu można było m.in. rozegrać mecz w pomarańczowo-niebieskich barwach. Dużym ciosem dla zespołu założonego przez Pawła Delimatę okazało się pomniejszenie miejskich dotacji na szkolenie. Środki pozyskane z tego tytułu na najbliższy rok były Akademii Piłkarskiej Startu sześciokrotnie niższe niż w 2020. Funkcjonowanie szkółki, jak łatwo się domyślić, rodzi olbrzymie koszty. Wśród nich jest chociażby wynajem hali, stanowiący wydatek rzędu 25-30 000 złotych rocznie.

Dlaczego polityk wsparł Start Toruń?

Włodarze klubu jednak są bardzo świadomi swojej misji. Mimo problemów, wyruszyli na poszukiwania sponsorów. Rozesłano wiele maili i nawiązano liczne kontakty. Skąd się wziął pomysł, aby w sprawie wsparcia skontaktować się ze Sławomirem Mentzenem? – Szczerze mówiąc, to od jakiegoś czasu intensywnie poszukiwaliśmy firm chcących nas wesprzeć. Naszą propozycję wystosowaliśmy do dużej liczby podmiotów. Pomysł na rozmowę z panem Sławomirem narodził się podczas mojej rozmowy z moim bratem. Zupełnie przypadkiem. Miało to miejsce dwa tygodnie temu. Jak widać sytuacja, potoczyła się bardzo szybko – przekazuje naszemu portalowi prezes klubu Paweł Delimata.

W ten sposób od 1 kwietnia 2021 roku, zarówno seniorska drużyna, jak i akademia będą grały pod nazwą KP Start Mentzen Toruń. Jak przekazuje w swoich mediach społecznościowych polityk, nie podoba się mu zamykanie hal i Orlików, pozbawiania klubów źródeł finansowania i takie traktowanie ludzi z pasją przez rządzących. Dlatego, zdecydował się na sponsoring Startu przez swoją kancelarię.