Anna Matuszewicz torunianka i zawodniczka MKL-u Toruń wystąpi w 18. Mistrzostwach Świata do lat 20 w Lekkoatletyce, które odbywają się Nairobi (stolica Kenii). 18-latka skacze w dal, a jej start zaplanowano na 20 sierpnia 2021 roku.

38 biało-czerwonych

Polska kadra juniorów, którzy będą rywalizowali w Nairobi, liczy 38 sportowców. Impreza miała odbyć się w ubiegłym roku, lecz w związku z pandemią przełożono ją na ten sezon. Wśród reprezentantów Polski nie zabraknie mocnego toruńskiego akcentu. Stanowi go Anna Matuszewicz, która zdaniem wielu nie jest bez szans na medal.

Następczyni Ireny Szewińskiej

Torunianka przyszła na świat w 2003 roku. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne sukcesy. Jej największym jest seniorskie srebro, które osiągnęła podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski w Poznaniu w czerwcu tego roku. Taki sukces oddaje wysoki poziom sportowy, jaki prezentuje nastolatka z Grodu Kopernika. Życiowy rekord Ani wynosi 6 metrów i 49 centymetrów. Jest to lepszy rezultat od tego, jaki jako juniorka osiągnęła legenda polskiej lekkoatletyki Irena Szewińska, do której torunianka jest regularnie porównywana.

Nim Anna Matuszewicz trafiła do królowej sportu, próbowała swoich sił w jeździectwie, szermierce oraz w tańcu. Przygodę z lekką atletyką rozpoczęła w gimnazjum. Jest podopieczną Jacka Budkiewicza oraz trenera reprezentacji Pawła Zdrajkowskiego.