Jako pierwsi poinformowaliśmy Was na początku kwietnia o tym, że w Toruniu powstanie kocia kawiarnia. Neko Cafe działa od tygodnia.

Kocie kawiarnie istnieją już w wielu miastach w Polsce. Takie miejsca działają chociażby w Warszawie, Gdyni, Krakowie, Katowicach, Lublinie czy Bydgoszczy. W końcu przyszedł czas na Toruń.

Kocia kawiarnia – co to takiego?

To kawiarnia, w której mieszkają koty. Zwykle zwierząt jest kilka. Kocich kawiarni nie można jednak odwiedzać z własnym pupilem, gdyż mieszkające w lokalu koty przechodzą długi proces adaptacji, więc obecność innego zwierzęcia mogłaby je rozdrażnić.

Neko Cafe – co można tam robić?

W Neko Cafe możecie napić się kawy, herbaty czy soku, zjeść coś na słodko lub na słono. W toruńskiej kociej kawiarni mieszkają cztery koty – Maciek, Jose, Keanu i Deneris. Mają one swoje posłania i zabawki. Koty mogą spacerować między stolikami, każdy może je sfotografować, pogłaskać czy pobawić się z nimi. Nie wolno jednak karmić zwierząt – nawet jeśli dobierają się do naszego jedzenia. Oczywiście koty nie zawsze będą chętne do zabawy, czasami więc musi nam wystarczyć możliwość obserwowania ich, jak śpią. Warto wspomnieć, że w lokalu obowiązuje specjalny regulamin – radzimy zapoznać się z nim po przyjściu do kawiarni.

Kocia kawiarnia to miejsce dla wszystkich miłośników mruczących piękności. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli ktoś planuje przyjść do Neko Cafe z dzieckiem poniżej 11. roku życia, musi zrobić rezerwację. Oczywiście rezerwacji stolika może dokonać również każdy inny gość.

Toruńska kocia kawiarnia, Neko Cafe, znajduje się przy ul. Prostej 17, nieopodal Rynku Nowomiejskiego. Można ją odwiedzać w godzinach 9:00-21:00.

Mamy dla Was zdjęcia stałych mieszkańców Neko Cafe.

[fot. Sawatka]