Jak informuje portal Sportowefakty.pl, Rada Nadzorcza Speedway Ekstraligi uchwaliła decyzję, iż od przyszłego sezonu nie będzie obowiązywał KSM. 

Regulamin anulujący KSM został zatwierdzony już w październiku 2012 roku, a dziś Rada Nadzorcza nie zezwoliła na jego poprawkę.

KSM to kalkulowana średnia meczowa, która była wyliczana według specjalnego wzoru, opierającego się na średniej ilości punktów zdobytych przez zawodników. Jej wprowadzenie miało uatrakcyjnić rozgrywki, ponieważ uniemożliwiało znalezienie się najlepszych żużlowców w jednej drużynie.

Likwidacja KSM to dobra wiadomość dla Unibaksu Toruń, który nie należy do najbiedniejszych zespołów. Pomimo stosunkowo wysokiej kary finansowej jaką otrzymała ekipa z Grodu Kopernika, będzie ją najprawdopodobniej stać na wystawienie mocnej drużyny.

Pierwszymi ofiarami nowego regulaminu mają być bracia Pulczyńscy, którzy opuszczają wiek młodzieżowy, co oznacza, że może dla nich zabraknąć miejsca w kadrze. Jedyną szansą była właśnie kalkulowana średnia meczowa, która sprawiłaby, że znalazłoby się miejsce w drużynie także dla słabszych zawodników.