W poniedziałek 18 stycznia 2016 roku, w Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się premiera długo oczekiwanego, drugiego albumu grupy ERGO. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego undergroundu lat 80-tych ubiegłego stulecia – grupa Ivo Partizan.

Drugi krążek zespołu Ergo będzie zatytułowany „Anabaza”. To tytuł również jednego z utworów na płycie. Jakie jest znaczenie i pochodzenie tego słowa? „Anabaza to z greckiego „idę w górę”. To jednocześnie tytuł jednego z najwybitniejszych dzieł greckiego pisarza Ksenofonta, w którym opisywał on powrót żołnierzy z Babilonii do Grecji. Oczywiście nasza płyta nie będzie opowiadała tej historii, ale samo przesłanie „idę w górę” wyznacza kierunek, w jakim poszła nasza muzyka, a przede wszystkim teksty. Po smutnej i nostalgicznej płycie, jaką jest „Dawka dzienna”, przyszedł czas na opowiedzenie o walce i pokonywaniu przeciwności, które nas na co dzień spotykają. Anabaza to zatem taka nasza walka.”, opowiadał nam w ubiegłym roku Łukasz Fijałkowski, gitarzysta zespołu. Całość artykułu o nowej płycie przeczytacie pod tym linkiem: https://spodkopca.pl/ergo-idzie-gore/

Z okazji premierowego koncertu z zespołem Ergo wystąpi gościnnie ceniony bydgoski muzyk – Waldemar Knade.

Ivo Partizan to powstały w 1984 roku zespół. Jest zwycięzcą Festiwalu w Jarocinie (1985) oraz  laureatem nagrody dziennikarzy warszawskiego festiwalu „Poza kontrolą” (1985). W 1986 roku Ivo Partizan wystąpił jako jedna z gwiazd kolejnej edycji Festiwalu w Jarocinie.

Zespół Ivo Partizan mało koncertuje, co czyni z toruński koncert sporym wydarzeniem. Wartym odnotowania jest również fakt, że grupa Ergo wraca na scenę po 4 latach, które zespół wykorzystał na przygotowanie nowego, premierowego materiału.  Start godzina 19-ta. Wstęp wolny.

plakat 2016 01 18 kopia