For Nature Solutions Apator z czwartego miejsca awansował do ćwierćfinału PGE Ekstraligi. Toruńscy żużlowcy w niedzielę 21 sierpnia zmierzą się na Motoarenie z Moje Bermudy Stalą Gorzów. W związku z turniejem Grand Prix Challenge w Glasgow zmianie uległa pierwotna godzina tego starcia.

Holder i Lambert pojadą o awans do Speedway Grand Prix

Zdobyte w sezonie zasadniczym 18 punktów pozwoliło podopiecznym trenera Roberta Sawiny zająć 4. miejsce w tabeli PGE Ekstraligi przed fazą play-off. Teraz torunianie przystąpią do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie ich rywalem będzie borykająca się z problemami Moje Bermudy Stal Gorzów. Gorzowianie borykają się, bowiem z chaosem po aresztowaniu niedawnego jeszcze prezesa, odejściem z klubu Bartosza Zmarzlika, oraz kontuzjami.

Ćwierćfinał pierwotnie miał się odbyć w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 16:15, lecz w związku z organizowanym w Glasgow turniejem Grand Prix Challenge i logistyką tuż po nim włodarze najlepszej ligi świata postanowili przełożyć starcie na godzinę 18:00. Na Motoarenie wystąpią bowiem czterej uczestnicy zmagań o przepustkę do walki o indywidualne mistrzostwo świata – Robert Lambert, Jack Holder (z Torunia) oraz Szymon Woźniak i Anders Thomsen (z Gorzowa).

Stawką półfinał

O awans do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi powalczy 6 ekip – Motor Lublin, Zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa, Moje Bermudy Stal Gorzów, Betard Sparta Wrocław i Fogo Unia Leszno. Pojedynek leszczynian z lublinianami zaplanowano na piątek 19 sierpnia na godzinę 20:30, wrocławianie z częstochowianami zmierzą się natomiast w niedzielę 21 sierpnia o 20:00.

Rewanże w ćwierćfinałach odbędą się 28 sierpnia.