Czy żyjemy u progu czasów inwigilacji totalnej? Od czego zależy jakość treści w Internecie? Tymi zagadnieniami zajmą się uczestnicy spotkania SIM Toruń: Jakość treści + Technofobie

Jutro od 19 do 21 w Czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” trwać będzie dyskusja na temat zaczynającej przejmować wiodącą pozycję w sferze publicznej przestrzeni internetowej.

Tym, czy spadek jakości treści w Internecie i brak obiektywności w mediach tradycyjnych są prawdą czy sloganem zajmie się Artur Roguski – były pracownik międzynarodowej agencji marketingowo –PR-owej Ogilvy, specjalista od nowych mediów, obecnie działający w  branżowym magazynie „Brief”.

Czy są to słuszne hipotezy? Z czego wynikają? Jak poradzić sobie w chaosie informacyjnym naszych czasów i wybrać odpowiednie media? Te pytania zdominują pierwszą część spotkania.

Czy teorie spiskowe dotyczące wprowadzenia Nowego Porządku Świata, w którym wszyscy będziemy masowo inwigilowani nie stają się powoli fikcją? Dlaczego mimo ujawnienia przez Edwarda Snowdena, systemu PRISM, który powoduje, że wszystkie dane jakie powierzyliśmy Google’owi, Facebookowi , Microsoftowi czy Apple są dostępne dla amerykańskiego rządu, nadal korzystamy z usług tych internetowych gigantów? Dlaczego ACTA spowodowała, że wyszliśmy na ulice?  Druga część spotkania skupi się właśnie na zagadnieniach związanych z inwigilacją w przestrzeni Internetowej.

Tymi tematami zajmie się Maciej Pokornowski – doktorant językoznawstwa na UMK, naukowo interesuje się kognitywistyką, neuro- i psycholingwistyką oraz ewolucją języka. Poza-naukowo postmodernizmem, technologią, myślą lewicową. W czasie wolnym : wokalista i dj.

[Fot. wydarzenie na Facebooku]