Kilkunastoletnia kariera, miliony odsłon na YouTube, niejedna współpraca z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Pierwszy oficjalny, studyjny album, a tak pozytywny odbiór. Jaki jest przepis na udany początek? Rozgłos na tak wielką skalę? To wie tylko Sitek i już niedługo zaprezentuje to w Toruniu!

W jakże dobrym i muzycznym stylu wejdziemy w rok 2017! Długo wyczekiwana trasa Sitka, promująca jego najnowszy, debiutancki album „Wielkie Sny” właśnie rusza. Toruński koncert, odbędzie się 27 stycznia w klubie NRD. Obecność Sitka w naszym mieście, budzi spore emocje nie bez powodu. To artysta, którego kawałki zna chyba każdy, a płyta „Wielkie Sny” dała mu jeszcze większy rozgłos, umacniając jego pozycje na liście najbardziej znanych raperów naszego kraju.

Adrian Kryński, występujący pod pseudonimem artystycznym Sitek, to polski raper, który pochodzi z Wrocławia. Scenę Wrocławską reprezentuje już od 2003 roku. Pierwsze kroki stawiał w grupie TWL, stworzonej z POTERĄ. Razem nagrali album, noszący nazwę TERROR W LIRYCE. W latach 2005- 2007, Sitek pracował nad mixtape’m JA KRADNĘ BITY, który niestety nie ujrzał światła dziennego. Rozgłos przyniósł mu jednak gościnny udział w kawałku z płyty DEMO Busza pt. „Czyja jest Gra”. To dzięki niemu, okrzyknięty został najlepszym MC w Polsce.

W oczekiwaniu na album

Dalsza kariera Sitka, opierała się na tworzeniu luźnych kawałków, które wrzucał do sieci. Cieszyły się one zainteresowaniem i wyjątkowo pozytywnym odbiorem, a milionowe odtworzenia motywowały młodego artystę do działania. Na koncie ma mnóstwo gościnnych występów. Można go usłyszeć na krążkach jednych z najbardziej znanych artystów sceny rapowej. M.in. Współpracował z Donatanem & Cleo, Chadą, Quebonafide, DonGuralEsko, Onarem, Tede czy Kajmanem. Jednymi z najbardziej znanych kawałków samego Sitka, są „Pomóż mi wstać”, „Ból”, „Charakter” lub „Chodź ze mną”, który wydany w zeszłym roku, miał zapowiadać najnowszy krążek artysty i wprowadzić w jego klimat. Już od momentu oficjalnego potwierdzenia jego obecności w Toruniu, zawrzało. Zapraszamy więc do śledzenia szczegółów na stronie wydarzenia.

 

Szczegóły:

Data: 27 stycznia 2017 (piątek), godzina 20:00

Miejsce: NRD Klub, ul. Browarna 6

Bilety: Wkrótce w sprzedaży

Informacje o wydarzeniu

 

Fot.