Zaczęło się od swobodnych improwizacji muzycznych „dla zabawy”, a skończyło na jednych z największych polskich festiwalów muzycznych. Zespół atem wkroczył na scenę muzyczną w 2016 roku, odnosząc sukcesy, które przyniosły mu niemałą rozpoznawalność. Na okres pandemii zwolnili tempo w poszukiwaniu inspiracji, dziś zaskakując jeszcze bardziej.

Pięciu jeźdźców muzykalipsy. Kim są członkowie zespołu?

Zespół atem nie jest pierwszym zespołem w karierze artystów, jest natomiast pierwszą poważną inicjatywą w ich dorobku muzycznym. Formacja składa się z dwóch gitarzystów: Krystiana Czerniewskiego i Huberta Müllera, perkusisty Patryka Sobieckiego oraz basisty Radka Bednarka. Na czele zespołu stoi wokalistka, główna założycielka zespołu atem Justyna Chachuła. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, przez wiele lat związana z toruńską Od Nową, gdzie w kreatywny sposób koncentrowała się na realizacji inicjatyw artystycznych i społecznych.

Jak rozwija się nowa fala muzyki alternatywnej

Chociaż zespół powstał kilka lat temu, wciąż aktywnie poszukuje nowego brzmienia. Wokalistka i współzałożycielka formacji przyznała w wywiadzie z Polskim Radiem, że zespół atem chętnie eksperymentuje z muzyką, szukając inspiracji między innymi w angielskim zespole progresywnym Radiohead. Jak wspomina Justytna Chachuła, okres pandemii związany był z chwilowym wyciszeniem na scenie koncertowej, ale wtedy też atem poszukiwał dla siebie nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań.

Męskie Granie 2023-debiut zespołu na dużej scenie

Rojek, Organek, Piotr Zioła to jedne ze znanych nazwisk, obok których na rockowym festiwalu już pojawi się zespół atem. Usłyszmy ich już za miesiąc na Scenie Radia w dniach 7-8 lipca, na warszawskim przystanku Służewiec. Fani z pewnością mogą oczekiwać najpopularniejszych przebojów formacji, takich jak „Rycerz”, „Zaklęcie” czy singiel zatytułowany „Smok”. Nie można wykluczyć, że band zdecyduje się przypomnieć fanom utwory z początków swojej kariery. Na ten moment wygląda na to, że zespół atem zaskoczy nas repertuarem bezpośrednio ze sceny.