„Manchester by the Sea” swoją premierę miał na Festiwalu Filmowym Sundance. Oficjalnie 22 nagrody na koncie oraz 45 nominacji. Na ostatniej ceremonii wręczenia Oscarów, film nominowany był sześciokrotnie: do nagrody za najlepszy film i oryginalny scenariusz, dla reżysera, aktora pierwszoplanowego, aktorki oraz aktora drugoplanowych. To historia o wujku, który jest zmuszony do opieki nad bratankiem po śmierci jego ojca.

 Lee Chandler  to dozorca, który jest odosobnionym, stroniącym od ludzi. Ma starszego brata, po którego śmierci, jest zobowiązany do opieki nad jego synem, a swoim bratankiem. To wydarzenie było jedynym, które było w stanie zawrócić jego życiową drogę spowrotem do rodzinnego miasteczka. Powrót równa się z powrotem do przykrych wydarzeń z przeszłości, które wpłynęły między innymi na jego rozstanie z żoną. Manchester- by- the-Sea to miasteczko, któremu musi stawić czoło. Z resztą nie tylko jemu, ale i nowym obowiązkom. Jednym z nich jest powierzone mu zadanie wychowania nastolatka.

„Manchester by the Sea” to film, który osiągnął wysokie noty i pozytywny odbiór. To rodzaj dramatu obyczajowego, który skłania do nie jednej refleksji. Świat rzeczywisty i podjęcie realnych problemów to aspekty, dzięki którym film przyjął się tak dobrze. Jakie będą wasze odczucia w jego kierunku?

 „Manchester by the Sea” – szczegóły seansu

DATA: 13 marca (poniedziałek), godzina 19:00

MIEJSCE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

BILETY: 10 zł – bilet dla studentów i absolwentów, 12 zł – bilet dla pozostałych; bilety dostępne są w recepcji klubu Od Nowa w godzinach 12- 16, a także w barze w godzinach 12- 23.