Miłośników ambitnego kina czeka nie lada gratka. Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” działające w klubie OdNowa zaprasza w poniedziałek (19.05) na projekcję filmu „Witaj w klubie” („Dallas Buyers Club”). Seans rozpocznie się o godz. 19, studenci za wejście zapłacą 10 zł, pozostali widzowie 12 zł.

„Witaj w klubie” opowiada historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Film przedstawia życie Rona Woodroofa, elektryka z Teksasu, u którego w 1985 roku zdiagnozowano AIDS. Główny bohater (w tej roli Matthew McConaughey), sfrustrowany brakiem leków odpowiednich dla swojej przypadłości , postanawia przemycać z całego świata nietoksyczne i antywirusowe środki, które w Stanach Zjednoczonych są zakazane. Widząc skuteczność ich działania Woodroof otwiera klub, w którym inni chorzy na AIDS mogą korzystać z tej alternatywnej formy leczenia. W prowadzeniu działalności pomaga mu transseksualista Rayon (Jared Leto).

Film został przyjęty bardzo pozytywnie, zarówno przez widzów, jak i przez krytyków. Odtwórcy głównych ról – McConaughey i Leto otrzymali wiele nagród, w tym dwie najważniejsze od Akademii Filmowej. Ponadto obraz został nagrodzony Oscarem w kategorii „najlepsza charakteryzacja i fryzury”.