„La La Land”, „Moonlight”, a może ktoś inny? Kto zgarnie najważniejsze filmowe statuetki? NRD Klub zaprasza na oscarową noc wszystkich pasjonatów kina i nie tylko! Całe zamieszanie rozpocznie się w nocy z 26 na 27 lutego, o godzinie 2:00.

14 nominacji dla „La La Land”, kolejny raz walcząca o statuetkę Meryl Streep i czarny koń w postaci „Manchester by the Sea”. Tak w skrócie powinna wyglądać 89. gala wręczenia Oscarów. Na nasze szczęście, w tym przemyśle nic nie jest pewne. Bo kto by przypuszczał, że statuetki za najlepszy film dostaną swego czasu obrazy takie jak „Miasto Gniewu” czy „Zakochany Szekspir”?

Pełną listę nominowanych można zobaczyć tutaj —> http://www.filmweb.pl/awards/Oscary/2017

Zaskakiwać może tylko jedna nominacja dla filmu „Zwierzęta Nocy” Toma Forda, oraz pominięcie przy aktorach pierwszoplanowych Toma Hanksa („Sully”) oraz Hugh Granta („Boska Florence”). Portal Filmweb spodziewał się wyróżnienia przynajmniej dla tego drugiego. Zawiedziona może się czuć również Amy Adams, która zaliczyła dwie udane kreacje w filmach „Zwierzęta Nocy” oraz „Nowy Początek”.

Czego możemy się spodziewać po tegorocznej gali?

Gospodarzem będzie Jimmy Kimmel, amerykański producent telewizyjny, gospodarz m.in. talk show pt. „Jimmy Kimmel Live!” telewizji ABC. Znany jest z kąśliwych żartów i niekiedy z prowokacyjnych rozmów. Możemy zatem liczyć na oryginalne prowadzenie i niebanalne wymiany zdań z gwiazdami kina.

Z pewnością nie będzie powtórki z kontrowersji, które miały miejsce w 2016 roku. Akademii zarzucano wówczas tzw. akcję #OscarsSoWhite i pomijanie czarnoskórych twórców. W tym roku jest zupełnie inaczej, a tematyka obrazów nominowanych do najważniejszej nagrody takich jak „Fences” czy „Moonlight” wyraźnie dotyka problemów środowisk czarnoskórych.

W nominacjach dla filmu nieanglojęzycznego zabrakło tym razem obrazu z Polski. „Powidoki” Andrzeja Wajda odpadły na dość wczesnym etapie.

Nagrodę honorowego Oscara otrzyma znany i lubiany Jackie Chan, mający na swoim koncie ponadczasowe role w takich filmach jak „Godziny Szczytu” czy „Smoking”. Oprócz aktora, podobne wyróżnienie otrzymają: montażystka Anne V. Coates, reżyser dokumentów Frederick Wiseman oraz aktor filmowy i teatralny Lynn Stalmaster.

Jeżeli zamierzają państwo wybrać się do klubu NRD, radzimy pośpieszyć się z rezerwacją. Liczba miejsc jest ograniczona, a warto pamiętać, że transmisję z gali prowadzi stacja Canal+, która nie jest ogólnodostępna. Może to spowodować sporą liczbę chętnych na to wydarzenie. Rezerwacji należy dokonywać mailowo, na adres rodzina.nrd@gmail.com, wpisując w temacie „OSCARY 2017”. Mile widziane będą rezerwacje grupowe.  Klub zapewnia świetną atmosferę i szerokie pole do dyskusji ze współoglądającymi.

Szczegóły

DATA: 26 lutego (sobota), godzina 23:55
MIEJSCE: NRD KlUB, ul. Browarna 6
Dołącz do wydarzenia na Facebooku