Na obszarze blisko 25 hektarów na toruńskim osiedlu JAR powstają nowe, zielone tereny rekreacyjno-turystyczne. Planowany efekt zobaczymy wraz z końcem maja 2020 roku.

fot. Adam Zakrzewski

fot. Adam Zakrzewski

Na toruńskim osiedlu powstaje inwestycja warta 8,5 mln zł

Fot. Adam Zakrzewski

fot. Adam Zakrzewski

Pracę nad projektem parku rozpoczęto w 2016 roku, a budowę w obecnym. Ideą projektu jest zapewnienie mieszkańcom miejsca, w którym będą mogli się zrelaksować albo spędzić czas aktywnie. Będzie to możliwe dzięki siłowni zewnętrznej oraz liczących 2 km ścieżkom rowerowym. Nie zabraknie stołów do ping-ponga i „piłkarzyków”.

Młodszym zapewniono place zabaw, górę saneczkową oraz boisko. Nie zapomniano też o czworonogach, dla których powstają wybiegi. W parku powstanie także niewielki amfiteatr, a przy Stawie Kapitana pojawią się drewniane pomosty oraz kładki. Staw zostanie pogłębiony, a na jego brzegach powstaną miejsca do wypoczynku i plażowania.

fot. Adam Zakrzewski

fot. Adam Zakrzewski

Półmetek prac za nami

W tej chwili wykonano blisko połowę prac. Oczyszczono teren i wytyczono ciągi pieszo-rowerowe. Rozpoczęła się również  budowa promenady oraz dwóch drewnianych pomostów nad stawem, jak również nawierzchni parkingu na 58 miejsc. Prace wykonywane są za 8,5 mln zł.

Proces budowy trwa, a my niecierpliwie wyczekujemy efektu końcowego projektu.

fot. Adam Zakrzewski

fot. Adam Zakrzewski