Ten tydzień jest niezwykle pracowity dla toruńskich koszykarek. Przed nadchodzącą rundą play-off rozgrywane są ostatnie mecze fazy zasadniczej.

Przed toruńskimi Katarzynkami ostatni mecz rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Elmedina Omanicia czeka walka z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego – KSSSE AZS PWSZ. To spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 18 w hali toruńskiego Spożywczaka. W miniony wtorek torunianki pokonały we własnej hali ostatnią drużynę w tabeli JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 79-56.

Katarzynkom nie grozi już zmiana miejsca w ligowej tabeli, więc w kontekście tego, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w pierwszej rundzie play-off, ważne będą mecze innych drużyn. Oczywiście fani liczą na kolejne zwycięstwo, co chyba nie będzie trudnym zadaniem. Jednak pomimo tego, że gorzowianki nie mają już szans na grę w play-off, to będzie bardzo ciekawe spotkanie. Na pewno zawodniczki zostawią na parkiecie dużo zdrowia. Oby tylko nie zlekceważyły swoich rywalek, bo może spaść morale w drużynie – a to jest zupełnie niepotrzebne przed nadchodzącą rywalizacją o mistrzostwo Polski. Drużyna, z którą będziemy grać w play-off na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Obyśmy przystępowali do tej rywalizacji bez kontuzji, z wysokim morale, ale przede wszystkim w pełni zmobilizowani i gotowi do walki. Kto wie, być może czekają nas derby z Artego Bydgoszcz?